Jakie powinny być drzwi pokojowe?

W trakcie wykańczania wnętrza domu zwracamy uwagę na wiele kwestii – kolor podłóg, rodzaj materiału, z którego te podłogi są wykonane, kolor ścian, odpowiednio dobrane meble, czy dywany. Bardzo często pomijamy jednak temat drzwi pokojowych, spychając go na dalszy plan.

Podstawowy element wyposażenia

Drzwi pokojowe można natomiast uznać za jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszych pokoi. Najczęściej drzwi pokojowe kolorystycznie dopasowywane są do stolarki okiennej, czy do podłogi. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ całość ze sobą współgra i wygląda bardzo estetycznie.

Kontrast

Dosyć nowoczesnym podejściem jest dobieranie drzwi na zasadzie kontrastu – chociaż takie rozwiązania coraz częściej pojawiają się za granicą. Odpowiednie dopasowanie rozmiarowe drzwi pokojowych jest bardzo istotne ze względu na ewentualną możliwość uszkodzenia podłogi, gdyby były one zbyt duże. Warto o tym pomyśleć już na etapie budowy, czy remontu. Może okazać się bowiem, że wybicie niestandardowej dziury na drzwi sprawi, że będą one musiały być wykonywane na zamówienie – a to z kolei wiąże się z dużo wyższymi kosztami, zwłaszcza w przypadku wymiany wszystkich drzwi w domu, czy mieszkaniu.

pexels-photo-217294

Wiele różnych modeli

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele, różnych modeli drzwi pokojowych. Najpopularniejsze są drzwi, które mają tak zwaną wentylację – jest to po prostu wycięcie drzwi na pewnej wysokości, aby możliwa była cyrkulacja powietrza między pomieszczeniami. Na rynku dostępne są różne rodzaje ościeżnic – najlepiej, jeżeli ich dopasowanie zlecimy specjalistom, informując ich o naszych oczekiwaniach względem drzwi. Wybór odpowiednich ościeżnic daje wiele nowych możliwości, na przykład zamontowanie ukrytych zawiasów drzwi. Po więcej informacji zobacz też tutaj.

Trudno wskazać na jeden rodzaj drzwi pokojowych, który będzie uniwersalny i odpowiedni dla każdego. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań, oczekiwań i preferencji względem wyglądu, każdy z nas ma inny gust i będzie podobało mu się coś zupełnie innego. Ważne, aby przemyśleć wybór drzwi pokojowych, skonsultować swoją decyzję z doradcą, który jest specjalistą w tej dziedzinie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *