Wybieramy drzwi wewnętrzne. O czym pamiętać?

Drzwi są jednym z ważniejszych elementów wystroju każdego domu czy mieszkania. Dlatego tak istotne jest postępowanie zgodnie z kilkoma cennymi wskazówkami przy ich wyborze.

Ważna kolorystyka

Ważne jest, aby kolorystycznie ten element pasował do reszty wystroju domu. Ta kwestia dotyczy także modelu wybieranych drzwi. Trudno wyobrazić sobie nowoczesne, plastikowe drzwi wśród zabytkowego wnętrza z antykami – wyglądałoby to, co najmniej dziwnie. Wiele możliwości daje współczesny rynek, który obfituje w przeróżne modele drzwi wewnętrznych. Na rynku dostępne są klasyczne drzwi wewnętrzne wykonane z drewna, które pasują niemal do każdego wnętrza ze względu na swój minimalizm. Trzeba jednak pamiętać, że są to drzwi, o które należy wyjątkowo dbać, a i to nie daje nam gwarancji, że za kilka lat nie zaczną skrzypieć.

Bardzo dobra alternatywa

Doskonałą alternatywą dla takich drzwi stały się modele, w których wykorzystywana jest okleina imitująca prawdziwe drewno – jest praktycznie nie do rozpoznania. Takie modele są znacznie tańsze i w razie uszkodzenia nie trzeba długo zastanawiać się nad ich wymianą. O ile jeszcze kilka lat temu moglibyśmy zakupić drzwi tylko z jednym wzorem przeszklenia szyby, o tyle obecnie mnogość wzorów i kolorów jest tak duża, że ciężko zdecydować się na konkretny wybór.

pexels-photo-79306

O czym pamiętać?

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto pamiętać, że zdecydowanie bardziej elegancko wyglądają jednakowe drzwi we wszystkich pomieszczeniach. Mieszanie wzorów tworzy swego rodzaju bałagan i nie wygląda dobrze. Dla osób, które mają w domu małe dzieci, zaleca się jeszcze inny wybór. Przede wszystkim szyba w drzwiach wewnętrznych zastępowana jest arkuszem plexi – przezroczystym lub kolorowym, gładkim lub ze wzorem – w zależności od indywidualnych preferencji. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź w tym miejscu.

Daje to pewne bezpieczeństwo w razie, gdyby drzwi mocno zatrzasnęły się z powodu przeciągu lub gdyby dzieci niechcący wpadły na szybę. Często pomijaną kwestią jest także otwieranie drzwi w daną stronę. Warto o tym pomyśleć, aby użytkowanie drzwi na dłuższą metę nie było dla nas uciążliwe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *