Zielono mi, czyli najmodniejsze rośliny doniczkowe w aranżacji wnętrz

Pieniążek, paprotki, monstera i sukulenty to obecnie jedne z najmodniejszych roślin doniczkowych. Jeśli chcesz, aby twoje mieszkanie zyskało modny charakter, a do tego jego stylizacja została ożywiona świeżą zielenią roślin, sprawdź, na jakie gatunki warto postawić.

Kwiaty doniczkowe to wyjątkowy dodatek do aranżacji wnętrz – swoją zielenią nie tylko odświeżają wygląd pomieszczenia, ale również stanowią naturalne filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Niektóre rośliny dzięki swoim walorom dekoracyjnym zasłużyły na specjalne miejsce we wnętrzarskiej modzie. Oto krótki przegląd najmodniejszych roślin doniczkowych, dzięki którym aranżacja twojego mieszkania będzie zgodna z aktualnymi trendami. Natomiast więcej informacji o najmodniejszych elementach wystroju wnętrz, znajdziesz w artykule: Trendy 2017, czyli co jest najmodniejsze w aranżacji wnętrz w 2017 roku?

Pilea

Popularnie nazywa się ją pieniążkiem, ponieważ jej liście przypominają monety właśnie. Ta niepozorna roślina, dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi i świeżej zieleni liści pięknie komponuje się z pomieszczeniami urządzonymi w stylu skandynawskim. Jest dość trudna do kupienia, ale za to jest bardzo łatwa w pielęgnacji – do bujnego wzrostu wystarczy jej nawet średnio nasłonecznione stanowisko i umiarkowane podlewanie.

Paproć

green-187949_1280

Paprotki przeżywają obecnie swój wielki renesans. W latach 90. cieszyły się ogromną popularnością, jednak z czasem było ich coraz mniej w naszych mieszkaniach. Aktualnie wróciły do łask i doskonale prezentują się w wiszących kwietnikach typu makrama. Roślina tworzy bujne pióropusze ze swoich ciekawie ukształtowanych, jasnozielonych liści. Jej uprawa nie jest wprawdzie skomplikowana, jednak wymaga systematyczności i uwagi.

Monstera

Jej sercowate, podziurawione liście to częsty motyw ozdób i dekoracji – podobiznę monstery można zobaczyć na domowych tekstyliach czy tapetach. Nic dziwnego, monstera wyróżnia się na tle roślin doniczkowych imponującymi rozmiarami jakie osiąga oraz charakterystycznymi liśćmi właśnie.

Sukulenty

plant-1835563_1280

Rośliny z tej rodziny swoją popularność zawdzięczają nie tylko atrakcyjnemu wyglądowi, ale również niezwykle prostej uprawie. Sukulenty posiadają zdolność magazynowania wody, dlatego są odporne na nawet długotrwałą suszę. Sprawdzą się one zatem doskonale nawet w mieszkaniu zapominalskiej osoby.

Jakie inne rośliny są jeszcze modne w tym sezonie? Z pewnością zamiokulkasy, sansewieria oraz wilczomlecz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *