3 pomysły na samodzielne odnowienie elewacji

Elewacja jest niewątpliwą wizytówka domu, dlatego tak ważne jest, aby prezentowała się dobrze. Niestety nawet najlepiej wykonana, z czasem traci swój urok. Mają na to wpływ opady atmosferyczne czy intensywne promienie słoneczne. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, żeby w ciekawy sposób odnowić elewację. Oto kilka z nich.

Zanim przystąpimy do odnawiania elewacji w naszym domu, należy dokładnie ją skontrolować. Jest to doskonały moment na wytropienie ewentualnych niedoskonałości. Może się okazać, że na jej powierzchni pojawiły się ubytki, które powodowałyby dalsze niszczenie. Jeśli jednak nie stwierdzimy występowania jakichkolwiek pęknięć czy dziur, możemy przystąpić do odnawiania.

Malowanie

Pokrycie elewacji nową warstwą farby to najprostszy sposób na jej odnowienie. Należy pamiętać, aby dobrać właściwą farbę do rodzaju elewacji wykonanej na naszym domu. Ponadto sam proces malowania powinien odbyć się w bezdeszczowy dzień i najlepiej w umiarkowanej temperaturze.

Sprawdzone farby elewacyjne można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/farby-i-tynki-zewnetrzne/farby-zewnetrzne.html

Drewniane okładziny

Samodzielnie możemy także wykonać efektowne okładziny z drewna. Dodadzą one elewacji skandynawskiego szyku oraz dodatkowo zabezpieczą ją przed uszkodzeniami. W tym celu najlepiej wybrać egzotyczne gatunki drewna, jednak rodzime, które cechują się znaczną twardością również dobrze się sprawdzą. Drewnianą okładzinę należy przymocować do rusztu z łat, przytwierdzonego do elewacji.

Jeśli nie malowanie, to co?

Renowacja elewacji wiąże się naturalnie z koniecznością poniesienia pewnych nakładów finansowych. Zamiast malowania lub okładzin możemy zdecydować się po prostu na porządne umycie. Wszelkie prace renowacyjne przy elewacji należy zacząć właśnie od oczyszczenia elewacji z wszelkich zabrudzeń oraz nalotów. W tym celu możemy zastosować np. myjkę ciśnieniową, aby efekt był jeszcze lepszy. Po takim dokładnym umyciu elewacji może się okazać, że efektownie odświeżymy kolor, a elewacja nie będzie wymagała gruntownego odnawiania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *