Zagęszczaj grunt

Pracujesz na budowie, jesteś szefem firmy budowlanej, który dba o swoich klientów i pracowników, a może po prostu lubisz majsterkować w przydomowych powierzchniach i kręci Cię Bob Budowniczy – powinieneś wyposażyć się w zagęszczarkę.

Sama nazwa może się wydawać nieco dziwna, ale nie można jej odebrać tego, że ostatecznie nie jest w ogóle skomplikowana, ponieważ zagęszczarka służy do… i tutaj niespodzianka – zagęszczania. Zagęszcza przede wszystkim grunty, dzięki czemu idealnie nadaje się na budowę, gdzie niejednokrotnie trzeba zadbać o odpowiednio skondensowaną ziemię. Zagęszczarka nie jest tylko i wyłącznie typową maszyną budowlaną, ponieważ, cały jej proces pozwala być także spokojniejszym o podłoże w naszym ogródku i podkład pod przydomowy trawnik.

zagęszczarka budowlana

zagęszczarka budowlana

Zagęszczanie pozwala na odpowiednie skoncentrowanie składników suchej substancji, co wpływa na ich zdecydowane utrwalenie. Ta maszyna może się też świetnie sprawdzić w zakładach, w których różne substancje pakowane są np. do worków, gdyż pomaga ona w zmniejszeniu jej masy i objętości, przez to często ułatwia życie wielu pracownikom dużych firm.

Istnieje kilka rodzajów zagęszczarek, między innymi:

  • ręcznie prowadzone
  • wspomagane maszynowo (stosowane głównie w rolnictwie)
  • samoprzesuwne
  • kroczące

 

Ważne jest także, żeby dopasować do własnych potrzeb parametry potrzebnej nam maszyny, takie jak masa zagęszczarki,szerokość płyty roboczej czy głębokość zagęszczania. Bardzo istotny jest wybór według wartości siły odśrodkowej, zdecydowanie mocniejsze zagęszczarki są potrzebne głównie w budownictwie i rolnictwie.

Aby chodziło nam się lepiej, skakało i żyło na tej ziemi, zdecydowanie polecamy zagęszczać !

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *