ABC myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe to najlepszy i najszybszy sposób na czyste i zadbane auto. Jak się jednak okazuje pomagają w konserwacji także innych sprzętów oraz elementów wyposażenia naszego domu.

Myjka ciśnieniowa z powodzeniem pomoże także w innych czynnościach. Z łatwością poradzi sobie z zabrudzonymi rowerami, płotem, ogrodzeniem, czy innym mniejszym, aczkolwiek nie mniej odpornym na zabrudzenia sprzętem.

Podział myjek ciśnieniowych zazwyczaj opiera się na ich zastosowaniu. Zgodnie z tym można je podzielić na:

  • Profesjonalne,
  • Do codziennego użytku.

Te drugie zalecane są właśnie do domowych gospodarstw i wszelkich czynności związanych z pracami konserwacyjnymi w ogrodzie.

Profesjonalne z kolei trafiają do szeroko pojętych firm budowlanych, remontowych, czy zakładów renowacyjnych.

Myjki ciśnieniowe różnią się od siebie przede wszystkim parametrami oraz sposobami zasilania.

Jeśli chodzi o napęd to urządzenia tego typu dzielimy na:

  • Spalinowe,
  • Elektryczne,
  • Hybrydowe.

Myjki ciśnieniowe elektryczne zasilane są zazwyczaj prądem o mocy 230 V, przy pomocy kabla podłączanego do tradycyjnego kontaktu.

Hybrydowe mogą być z kolei zasilane prądem zmiennym lub stałym. Zazwyczaj opierają swoją pracę na profesjonalnym i amatorskim połączeniu cech oraz mocy.

Wreszcie myjki spalinowe cechują się bardzo dużą wydajnością. Właśnie dlatego to one kierowane są do firm komercyjnych zajmujących się ściśle pracami z ich użyciem.

Oprócz parametrów mocy w myjkach ciśnieniowych liczy się dodatkowo ich wydajność oraz ogólne ciśnienie wody.

Myjki ciśnieniowe do użytku domowego pracują pod ciśnieniem w granicach 80-160 barów, przemysłowe potrafią dochodzić do nawet 1600 barów.

Pomysłowość producentów myjek ciśnieniowych jest bardzo duża, a wachlarz produktów powiększa się każdego roku. Jeśli zatem zdecydujemy się na dany produkt, warto wcześniej porównać kilka ofert, tak by mieć obraz kilku produktów. Wówczas znacznie trudniej będzie nam trafić na myjkę zupełnie nieprzystosowaną do naszych wymagań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *