Co nam daje automatyczne sterowanie kotłem?

Nowinek technologicznych mających zmniejszyć koszty naszego domowego ogrzewania jest wiele. Jednym z takich, o których często mówi się ostatnio na rynku producentów pieców i kotłów jest automatyczny system sterowania kotłem. Na czym polega innowacyjność tego rozwiązania?

Ceny energii z roku na rok rosną. Nic zatem dziwnego, że my staramy się wpłynąć w jak największym stopniu na ceny za ogrzewanie. Chcąc oczywiście w jak największym stopniu je pomniejszyć.

Jak działa i co nam daje automatyczne sterowanie kotłem?

Przede wszystkim ma ono na celu dopasowanie się do pór roku oraz pory dnia zmniejszając tym samym lub zwiększając ilość generowanego ciepła przez mniejsze lub większe grzejniki.

Tryb pracy urządzenia może być dopasowany także do trybu, jaki prowadzą mieszkańcy danego domu. Tym samym my odczuwamy też znacznie większy komfort cieplny w domu.

Nowoczesne instalacje to także bezpieczeństwo. Aby uchronić dany kocioł przed przegrzaniem montuje się bowiem także czujniki, które szybko reagują w momencie zaistniałej sytuacji.

Mówiąc najprościej-automatyczne sterowanie pozwala nam na zużycie tylko tyle energii, ile rzeczywiście jest nam potrzebne. Bez dodatkowych kosztów, niepotrzebnego jej marnowania i magazynowania w pomieszczeniu.

Niepotrzebnie nie marnotrawi się ani gaz ani prąd, a dom i tak jest podgrzany do takiej temperatury, jaka może przynieść nam pożądany efekt.

Sterowanie w pokojach odbywa się poprzez regulatory pokojowe, które posiadają termostaty. To one włączają lub wyłączają kocioł w zależności od potrzeb.

Taka regulacja może być szczególnie przydatna także w okresach urlopowych, szczególnie zimą. Na czas naszego wyjazdu możemy ustawić temperaturę minimalną i zwiększyć ją np. na dzień przed naszym powrotem.

Gdzie zamontować regulator?

Miejsce jest praktycznie dowolne, nie powinno być ono jednak zbyt mocno nasłonecznione oraz miejsce w pobliżu kominka, czy okna.

Regulatory mogą mieć formę bezprzewodową oraz wersję z kablem. Pierwsza jest jednak wygodniejsza i znacznie lepiej prezentuje się w danym pomieszczeniu.

ogrzewanie kominkowe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *