Czy warto zamontować w swoim domu centralne odkurzanie?

Odkurzanie to dosyć czasochłonna czynność, szczególnie jeśli nasz dom jest dosyć sporych rozmiarów, a dodatkowo na naszych podłogach w większości znajdują się dywany lub innego rodzaju wykładziny. Nie ma przecież dnia, w którym coś nie wysypało by się nam na podłogę, ktoś nie naniósł błota, dziecko nie przewróciło cukiernicy. Sprawa zadbania o idealnie czystą wykładzinę nie jest zatem tak prosta jak mogłoby się wszystkim wydawać.

Czy instalacja centralnego odkurzania to dobry pomysł?

Tego typu instalacje to rozwiązania, o których warto pomyśleć już na etapie wstępnej budowy domu. Wówczas koszty nie są tak duże, jak w przypadku późniejszego montażu.

Cała instalacja opiera się na wężu podłączonym do odpowiedniego gniazda w ścianie oraz jednostki głównej zamontowanej najczęściej w piwnicy lub innym pomieszczeniu.

Plus tego rozwiązania jest taki, że jednostki praktycznie nie widzimy i co więcej, nie słyszymy.

Cała instalacja powstaje ze sztywnych rur zbudowanych z tworzywa antystatycznego.

Gniazda do których podłączamy rury mają za zadanie wessać brud do jednostki centralnej.

Rury nie wystają oczywiście w różnych miejscach domu bezpośrednio ze ściany. Mogą być ukryte pod stropem lub w grubej wylewce.

Czy odkurzanie centralne jest skuteczne?

Owszem. Centralne odkurzanie ma znacznie większą siłę ssania, a powietrze, które wydostaje się z rur jest odpowiednio przefiltrowane. Dzięki temu do naszego pomieszczenia nie wraca kurz oraz roztocza.

Centralne odkurzanie jest zatem idealnym rozwiązaniem szczególnie dla alergików, którzy borykają się z uczuleniem na kurze i pyły.

Plusem rozwiązania tego typu jest także łatwość jego użytkowania. Pojemnik na śmieci opróżniamy bowiem tylko dwa razy do roku, a podczas pracy odkurzacza, jednostka jest praktycznie zupełnie niesłyszalna.

Centralne odkurzanie to z pewnością rozwiązanie dla tych osób, które cenią w swoim domu porządek oraz wygodę. Małe odkurzacze także bywają sprawne, ale praca z nimi to niekiedy nawet godziny dźwigania sprzętu z góry na dół. Lepiej zatem pokusić się o dużo wygodniejsze pomysły.

Inne ciekawe wyposażenie do wnętrz znajdziesz tutaj.

odkurzanie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *