Czy wiesz, ile wydasz na remont?

Całkowity koszt przeprowadzonego remontu bardzo często trudno jest jednoznacznie oszacować. Zawsze może się bowiem wydarzyć tak, że  zaskoczy nas nieoczekiwany wydatek w postaci wadliwej instalacji, mebla, który trzeba wymienić lub dodatkowych czynności jakie należy wykonać zanim ścianę rzeczywiście pokryjemy warstwą farby.

No cóż, tak to już bywa, że nawet najlepszy fachowiec nie jest w stanie przewidzieć co może wymagać natychmiastowej wymiany. Przy każdej tego typu sytuacji lepiej dwa razy przemyśleć, czy rzeczywiście lepiej nie będzie dla nas jeśli ową kwotę dołożymy niż wykonywać remont ponownie za kilka miesięcy.

robotnik

Od czego powinniśmy rozpocząć remont mieszkania i co może nas zaskoczyć?

Remont mieszkania zawsze znacznie lepiej przeprowadza się w nowym budownictwie, gdzie ściany oraz podłogi nie wymagają jeszcze gruntownej renowacji. W domach starszych jeden remont pociąga zazwyczaj za sobą kolejne i czasem trudno jest ocenić kiedy rzeczywiście uda nam się go zakończyć.

Podstawą dobrego remontu jest plan, tylko usystematyzowane działanie nie spowoduje niepotrzebnego chaosu oraz poszerzenia zakresu prac.

Tradycyjny remont zakłada oczywiście malowanie ścian oraz wyłożenie glazury lub paneli. Część z tych prac spokojnie możemy wykonać sami, przez co oszczędność może wynieść nawet kilkaset złotych. Do tego mamy pewność w jaki sposób prace zostały wykonane, bez obawy, że coś jest zrobione nie tak.

Zaopatrując się w materiały służące do przeprowadzania remontu zawsze pamiętajmy o zaopatrzeniu się w nieco większą ilość wszystkich produktów. Stara zasada, mówiąca o tym, że lepiej mieć więcej niż mniej jest w tym przypadku bardzo adekwatna.

Wreszcie najważniejsze, czyli pieniądze. Lepiej nie rozpoczynać remontu jeśli nie mamy przygotowanej odpowiedniej kwoty pieniędzy lub gdy nasze konto bankowe jest bliskie zera. Remont w myślą o tym, czy aby na pewno wystarczy nam pieniędzy niestety rzadko kiedy kończy się sukcesem.

Pamiętaj, remont wcale nie musi być straszny. Wystarczy podejść do niego z głową i opracowanym planem działania. Dobra strategia to w tym wypadku najlepszy start.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *