Czy wiesz jak zamontować parapet?

Parapety wewnętrzne będące w komplecie każdego wyposażenia naszego domu, należy dopasować nie tylko do okien, ale również do całego wystroju pomieszczenia.
Parapet wewnętrzny montujemy już w momencie tynkowania dlatego, o tym jakiego typu produkt potrzebujemy powinniśmy pomyśleć nieco wcześniej.

Kilka zasad dobrego doboru parapetu do naszego wnętrza
Jeśli zależy nam na uzyskaniu wnętrza jasnego, pełnego światła i przestronnego, koniecznie zainwestujmy w białe ramy okienne oraz białe parapety wewnętrzne.

Tylko takie będą bowiem idealnie odbijały promienie słoneczne.
Ciemne parapety stosuje się stosunkowo rzadko. Jeśli już to tylko w bardzo dużych salonach, tam, gdzie nie spowodują zmniejszenia niepotrzebnie jego powierzchni.
Parapet przede wszystkim pełni funkcję praktyczną. Zasłania wszystko to, co wygląda nieszczególnie po zamontowaniu okna. Przede wszystkim ukrywa nieestetycznie wyglądające materiały izolacyjne. Ponadto chronią naszą ścianę przed zamoknięciem w czasie ulewnych deszczy. Wreszcie parapet jest idealnym narzędziem przy odwracaniu uwagi od nie do końca efektownych grzejników.
W domowych gospodarstwach najczęściej decydujemy się na parapety z PCW. Są one wygodne ponieważ nie zarysowują się oraz nie są wrażliwe na czynniki atmosferyczne.
Gdy wybieramy parapety do kuchni i łazienki powinniśmy pamiętać o tym, by w łazience montować takie, które mają dodatkową odporność na wilgoć. W tym przypadku najlepszy jest granit.
Zasady montażu parapetów mówią wyraźnie o tym, że nie powinny one dominować we wnętrzu. Dobierajmy go jednak raczej uwzględniając kolor okna aniżeli koloru ścian, czy drzwi.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *