Czym są tynki na bazie żywicy silikonowej?

Bez wątpienia wybór odpowiedniego tynku, który zapewni nam maksymalną ochronę nie jest prostą sprawą, dlatego też jak najbardziej powinny nas cieszyć takie rozwiązania, w których odnaleźć można naprawdę sporo właściwości, obok których trudno przejść obojętnie. Co jeszcze ważniejsze, trudno jest ich nie nazwać dużymi pozytywami. Jakie z nich zatem należą do tynków na bazie żywicy silikonowej, co je dokładniej określa, jaka jest ich ogólna charakterystyka?

 

To, co wyróżnia tynki na bazie żywicy silikonowej pośród wielu innych rozwiązań w tej kwestii to między innymi świetne przepuszczanie pary wodnej, które w dodatku jest wsparte o specjalną mikroporowata strukturę zapewniającą nam tak zwaną hydrofobowość. Ta znacząca wodoodporna to jednak nie wszystko, bowiem niezwykle ważny jest też fakt, że tynki, które są bohaterem naszego tematu bardzo szybko oddają wilgoć po deszczu. Podobnie jak woda, która zbiera się w kałużach po padających strugach deszczu, wyparowuje w stronę chmur, tak i nasze tynki robią wrażenie, dysponując wysoką dyfuzją pary wodnej. Są one także wyjątkowo ognioodporne, co daje nam dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa, wynikające z ich użytkowania, a co za tym idzie także z mieszkania w naszym odpowiednio chronionym domu. Tynki na bazie żywicy silikonowej radzą sobie równie dobrze z pleśnią, która nie ma co ukrywać, stanowi często poważny i trudny do zatrzymania problem, który się nawarstwia. 

 

Tynki te są także nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji po ich użyciu, ale zdecydowanie najważniejszy element w ich zastosowaniu to właśnie tytułowa żywica silikonowa. Jest ona środkiem wiążącym, który nadaje tynkom tych wszystkich znakomitych właściwości. Zaprawa tynkowa, którą budowlani fachowcy zarzucają bezpośrednio na ściany naszego budynku, to domieszek i emulsji żywicy silikonowe połączonej z zawiesiną polimerową. Być może brzmi to nieco skomplikowanie, ale przecież najważniejszy jest sam efekt i mimo, że jesteśmy laikami z pewnością jesteśmy w stanie zrozumieć, że tynki oparte na takich właściwościach są wyjątkowo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, z którymi się najczęściej zmagamy. Możemy być spokojni o działania wszelkich substancji szkodliwych, ponieważ nasz tynk nie ulegnie ich pokusie i pozostanie nieugięty.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *