Dobra kosiarka to podstawa!

Każdemu zależy aby jego trawnik wyglądał jak najlepiej, był zadbany i równo skoszony. Nie uda nam się osiągnąć takiego efektu bez pomocy kosiarki. Ich wybór jest jednak ogromny i często mamy problem z dobraniem sprzętu odpowiedniego do naszych potrzeb.

Kosiarki spalinowe, elektryczne, podkaszarki i traktorki ogrodowe – wybór jest naprawdę duży. Na co zatem zwrócić uwagę abyśmy nie żałowali dokonanego zakupy? Przede wszystkim przed zakupem kosiarki do trawy (np. takie) powinniśmy odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania:  jak duży jest nasz trawnik? jak często będziemy go kosić? czy po drodze napotkamy jakieś przeszkody?

Do małych trawników poleca się kosiarki elektryczne, która bez problemy poradzą sobie z niską trawą na małej powierzchni. Oczywiście musimy mieć dostęp do prądu, a także odpowiednio długi przedłużacz. Dlatego kosiarki tego typu poleca się do niewielkich przydomowych ogródków, po których bez problemu będzie mogli manewrować kosiarką z kablem. Zazwyczaj mają małą moc, dlatego ważne jest regularne koszenie trawnika. Niewątpliwą zaletą kosiarek zasilanych elektrycznie jest ich ciche działanie.

kosiarka

Do dużych trawników, po których jeżdżenie małą kosiarką z kablem będzie najzwyczajniej w świecie męczące i żmudne, zalecane są kosiarki spalinowe. W zasadzie im większy mamy trawnik, tym większą powinniśmy kupić kosiarkę. Przy dużych trawnikach na pewno docenimy kosiarkę spalinową z napędem, której nie trzeba pchać, bowiem jedzie sama. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi nam pracę w ogrodzie.

Do małych trawników,  a także ogrodów w których jest dużo drzew i krzewów, dobrym pomysłem jest zakup ręcznej podkaszarki. Podobnie jak kosiarki – mogą być elektryczne i spalinowe. Na rynku dostępne są lekkie i proste w użyciu modele, które zdecydowanie ułatwią nam podcięcie trawy w trudno dostępnych miejscach. Jeżeli mamy do koszenia bardzo duży trawnik i trochę gotówki w portfelu, to możemy zdecydować się na zakup traktorka ogrodowego. Przyjmuje się, że będzie on w pełni funkcjonalny w ogrodach o powierzchni powyżej 1000m².

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *