Dobrze zaprojektowana „wyspa”

Wyspa, czyli dodatkowy blat znajdujący się zazwyczaj pośrodku naszej kuchni, a nawet łazienki zadomowiła się na dobre w nowoczesnych aranżacjach. Obecnie niemal każde funkcjonalne pomieszczenie zakłada jej obecność.

Umieszczamy na niej najczęściej płytę indukcyjną, okap lub zlewozmywak. Ważne, aby całość wyglądała na prawdę luksusowo. Tym bardziej, że wszyscy, którzy odwiedzą nasz dom na pierwszy rzut oka z pewnością zwrócą uwagę właśnie na nią.

Co najlepiej zamontować na naszej wyspie?

Jednym z urządzeń świetnie spełniających się w roli „wyspowej” jest okap. Wmontowuje się go do sufitu. Odpowiednio dobrane urządzenie nie powinno mieć mniejszych rozmiarów od naszej płyty, przymocowanej do wyspy. Tylko wtedy jest on bowiem w stanie pochłonąć wszystkie opary ulatniające się podczas gotowania.

Dobry okap powinien być bardzo wydajny, tylko wtedy poradzi sobie z neutralizowaniem wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Niestety jak to zazwyczaj bywa, nie można mieć wszystkiego. Im bardziej wydajny będzie nasz okap tym głośniejsza będzie jego praca.

Jeśli okap to oczywiście i płyta kuchenna. Wmontowujemy ją w blat wyspy. Ważne, aby dobrać odpowiednią ilość pól grzejnych rozważając przygotowywanie kilku posiłków na raz.

Najlepszymi rozwiązaniami w zakresie płyt kuchennych w tym przypadku są płyty ceramiczne lub indukcyjne. Dzięki temu, że są płaskie i nowoczesne, prezentują się bardzo elegancko, a my z łatwością możemy zadbać o ich czystość.

W przypadku, gdy nie jesteśmy jednak zdecydowani do wersji okapu i kuchenki na wyspie, zawsze możemy postawić na zlewozmywak. W zależności od wielkości wyspy możemy wmontować w nią wówczas zlew jedno lub dwukomorowy. Pamiętajmy tylko, by dobrać rodzaj materiału naszego zlewu do całego wyposażenia naszej kuchni. Istotą w tym przypadku nie jest bowiem nowoczesny model zlewu, ale jego wkomponowanie w całą aranżację wnętrza.

Inne pomysły na ciekawe rozwiązania w kuchni znajdziesz tutaj.

wyspa meble w kuchni

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *