Drobne naprawy w łazience

Co zrobić jak z kranu kapie, nasz grzejnik nie chce grzać, a na ramie okna pojawiły się jakieś czarne plamy? można zadzwonić po fachowca. Ile jednak satysfakcji sprawi nam samodzielne uporanie się z tym co spotykamy w naszej łazience. Warto spróbować i się przekonać

Krany nawet najlepszych firm mają to do siebie,że po pewnym czasie mogą zacząć kapać, nie jest to aż tak duży problem. Odpowiedzialne za to są uszczelki przy zaworach. Jeśli mamy baterie umywalkowe starszego typu w którym są dwa osobne zawory na ciepłą i zimną wodę, w bardzo prosty sposób możemy je wymienić. Wystarczy zakręcić główny zawór z wodą( powinien być tam gdzie jest wodomierz) odkręcić oba zawory aby spuścić cala wodę z instalacji po czym, odkręcając uchwyty zaworów (pod zaślepką którą można zdjąć delikatnienie podważając nożykiem jest śrubka, kręcimy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara).

Mamy teraz przed oczami odkryty gotowy zawór, wystarczy kluczem typu „żabka” go odkręcić (pamiętając że robimy to tak jak przy śrubce odwrotnie do ruchu wskazówek zegara) i gotowe,. potem tylko podróż do sklepu po nowe zawory i postępując odwrotnie jak przy odkręcaniu mamy zawory na miejscu w naszym poprawionym nie cieknącym już kranie. Warto dodać, że wszelkiego rodzaju wężyki przy pralce bądź spłuczce, gdy pojawią się kropelki, można w prosty sposób naprawić delikatnie dokręcając je naszym kluczem. W większości przypadków powinno to pomóc.

Z grzejnikiem sprawa jeszcze prostsza. Z przeciwnej strony zaworu gdzie ustawiamy temperaturę znajduje się odpowietrznik, może zdarzyć się tak, że kaloryfer samoistnie się zapowietrzy. Wystarczy wtedy śrubkę znajdującą się na odpowietrznika delikatnie odkręcić i usłyszymy charakterystyczny syk powietrza razem z bąbelkami wody, gdy woda zacznie lecieć bez bąbelków, gotowe! Nasz kaloryfer powinien zacząć znowu grzać

Dziwne plamy na ramie okiennej? To pewnie grzyb który zagnieździł się tam od wilgoci. Wystarczy kupić preparat grzybobójczy z zastosowaniem do łazienek i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Pamiętajmy by miejsce czyścić w gumowych rękawiczkach i przewietrzyć po tym zabiegu pomieszczenia.

Dużą część napraw możemy wykonać samodzielnie, co poprawi zarówno nasza samooceną oraz kondycje naszego portfela. Pieniądze, zaoszczędzone zaoszczędzone na wizycie fachowca pieniądze spożytkować na inne bardziej przyjemne dla nas rzeczy. W każdym innym lepiej jednak wezwać fachowca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *