Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Jeżeli elektronarzędzi używamy codziennie, a zwykłe majsterkowanie w garażu zamieniło się w poważne zajęcie, to czas pomyśleć o zakupie elektronarzędzi dla profesjonalistów.

Gdy okazuje się, że wkrętarka kupiona na promocji w markecie nie jest dla nas wystarczająca i zaczyna nam brakować innych urządzeń, to znaczy że nie jesteśmy już zwykłymi majsterkowiczami. Przyszedł czas, aby wymienić narzędzia w naszym warsztacie i pomyśleć o zakupie nowych, o lepszych parametrach i możliwościach. Dzięki takim profesjonalnym elektronarzędziom będziemy w stanie nie tylko wykonać drobne naprawy w domu, ale nawet samodzielnie zrobić remont całego mieszkania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to już sprzęt zdecydowanie droższy od tego z którym zaczynaliśmy. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad kupnem kolejnych narzędzi. Powinniśmy dobrze przemyśleć wybór urządzenia, zwrócić uwagę na producenta, parametry oraz poczytać opinie innych użytkowników. Na początek wystarczy wymiana podstawowych, najczęściej wykorzystywanych przez nas narzędzi. Potem, w miarę potrzeb, możemy dokupować kolejne.

warsztat

Zazwyczaj jednym  z najczęściej wykorzystywanych narzędzi jest wiertarka. Jeżeli jest przez nas mocno eksploatowana, to może czas pomyśleć o zakupie wiertarki udarowej? Wierci w drewnie i metalu, a z włączonym udarem także w materiałach budowlanych, z których wykonuje się ściany i stropy. Poleca się wiertarki dwubiegowe – pierwszy bieg dostarcza odpowiednio wysokiej mocy dla grubszych wierteł lub do wkręcenia większych śrub; drugi bieg służy do wiercenia mniejszych otworów. Jeżeli planujemy większe prace przy ścianach betonowych, to niezbędny może się okazać młot udarowo-obrotowy.

Jeżeli często pracujemy z powierzchniami drewnianymi, mamy zdolności do robienia mebli, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup struga elektrycznego, czyli małej heblarki. Strug elektryczny służy do obróbki skrawaniem drewna. Strug elektryczny wyposażony jest w jeden lub dwa noże osadzone w wirującym walcu. Walec jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego o mocy 500-1000W. Grubość skrawania może być regulowana w zakresie 0,1-3 mm.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *