Fototapety – przyszłość ściany

Możemy odmienić wygląd swoich ścian na wiele sposobów, niektóre są bardzo kosztowne, a niektóre trudne i czasochłonne w wykonaniu. Fototapeta zaś to sposób na samodzielne udekorowanie pomieszczenia w efektowny sposób.

Na rynku dostępne są już trójwymiarowe tapety, które imitują cegłę i kamień. Taka forma pokrycia ściany nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale jest także łatwa w konserwacji i czyszczeniu. A jeśli po jakimś czasie nasza tapeta się znudzi lub zniszczy, możemy ją równie szybko zdjąć i założyć nową.

W ofercie są trwałe tapety winylowe (które z powodzeniem możesz zastosować w łazience bądź kuchni, czy innym pomieszczeniu, w którym może być wilgotno), tapety na fizelinie, które są odporne nawet na szorowanie i bardzo łatwe w montażu oraz tapety papierowe, najmniej odporne i najtańsze, ale w produkcji pojawiły się już także ich zmywalni kuzyni.

Nic dziwnego, że świat zwariował na punkcie tapet. Jest dostępnych tyle różnych wzorów, faktur, motywów kolorystycznych, zdjęć i obrazów, które są powielane na fototapetach, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. W ten sposób możesz ukwiecić swój pokój lub dodać mu widoku. Fototapety trójwymiarowe są znane z tego, że optycznie powiększają przestrzenie.

Niektóre firmy proponują także tapety lateksowe, które są lepszą wersją tapet papierowych – są grubsze, więc nie muszą być kładzione na super równej powierzchni, a także odporne na wodę. Nie można ich jednak szorować. Możemy także wybrać, czy chcemy, żeby nasza tapeta była laminowana – prawie każdy producent wprowadził taką opcję. Taka wersja będzie odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne są także tapety samoprzylepne, ale większość tapet musimy posmarować klejem (takim jak tu ) lub ścianę, którą tapetujemy.

Tapetowanie to jedna z niewielu czynności wykańczających, które możemy z powodzeniem wykonać sami. Taka praca da nam satysfakcję. Przy użyciu niewielu podstawowych narzędzi i tanim kosztem odmienimy wygląd naszych pokojów, tak że będą wyglądały modnie i oryginalnie.

backdrop-21534_1280background-647686_1920

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *