Glazura zawsze w modzie

Płytki ceramiczne dawniej kojarzyły nam się jedynie z zimną bielą lub koszmarną zielenią. Obecnie kafelki przeżywają renesans. Na rynku ciągle pojawiają się nowe kolekcje , każda następna coraz bardziej oryginalna. Jeśli chcemy odnowić naszą glazurę, ale nie mamy czasu ani pieniędzy na forsowny remont – możemy zdecydować się na zamontowanie starej glazury na tę już istniejącą.

Bogactwo barw, wzorów  i idealnie skomponowane tonacje glazury mogą odmienić nawet najbardziej zaniedbane wnętrze. Obecnie pojawiające się kolekcje składają się z wielu dokładnie harmonizujących ze sobą elementów. Płytki o różnych rozmiarach , ozdobne listwy i bordiury , dekory o metalizowanej czy szklanej powierzchni , wałki , gzymsy i wiele innych elementów dają w efekcie końcowym piękne i niepowtarzalne wnętrze. Bez względu czy chcemy zaprojektować kuchnię czy łazienkę.

Jednakże każda aranżacja ma swoją cenę, w przypadku glazury nie jest ona najniższa. Glazurę należy jednak traktować jako zakup na lata, a w tym przypadku początkowa oszczędność może okazać się w przyszłości mało opłacalna. Warto zainwestować przede wszystkim w dobre i trwałe kleje do glazury  – to dzięki nim wybrane płytki nie będą emigrować z wyznaczonych. Nie każdy wie, że często przy zmianie glazury, nie musimy demontować poprzedniej. Dzięki dobrym klejom do glazury i dokładnemu oczyszczeniu (i opukaniu) powierzchni – możemy odmienić nasze wnętrza bez konieczności remontowego zamieszania,

Aby nałożyć nową glazurę na stare płytki, przede wszystkim musimy dokładnie umyć i odtłuścić powierzchnię usłyszymy głuchy dźwięk, oznacza to, że płytka nadaje się do wymiany. Felerne płytki musimy usunąć, a pozostałą przestrzeń wystarczy wypełnić zaprawą cementową. Po dokładnym wyschnięciu powierzchni warto pokryć ją delikatną warstwą preparatu gruntującego i nałożyć dobrą zaprawę klejącą. Potem już tylko mierzymy, kleimy i cieszymy się błyskawicznie odnowionym wnętrzem. Szeroką gamę klejów do glazury znajdziemy tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *