Jak dbać o basen ogrodowy

Duży basen ogrodowy, z wodą idealnie orzeźwiającą nasze ciało w bardzo upalne dni to marzenie każdego, kto posiada ogród.

Basen ogrodowy może mieć bardzo różną formę. Najczęściej kupujemy baseny dmuchane, jednak nie brakuje także fanów basenów murowanych, które są stałą dekoracją naszego ogrodu.

Jaki nie byłby nasz basen przede wszystkim liczy się jednak dla nas solidność jego wykonania oraz wielkość. Oczywiście im basen większy, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że o tak duży basen trzeba dbać, co niekiedy wiąże się z większymi kosztami i trudniejszymi zabiegami do wykonania.

Istotne znaczenie dla jakości kąpieli w naszym basenie ma jakość wody jaka się w nim znajduje. Grunt w tym, by była czysta i bezpieczna dla wszystkich, którzy się w niej kapią. Niestety zanieczyszczeń w naszym basenie bardzo trudno jest uniknąć.

Bez odpowiednich środków i zabiegów utrzymanie idealnie czystej wody w basenie jest praktycznie niemożliwe.

Jak dbać o czystość w basenie przy jednocześnie małym zastosowaniu środków pieniężnych?

Zacznijmy od widocznych zanieczyszczeń, które pływają bezpośrednio na tafli wody. Najszybszym sposobem na ich pozbycie się będzie usunięcie ich przy pomocy ręcznych narzędzi, w tym sita lub cedzaka.

Dobrym rozwiązaniem jest także filtr zamontowany na dnie basenu, który zasysa wodę i jednocześnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia.

kobieta skacząca do basenu

Niestety oba rozwiązania dotyczą raczej większych zanieczyszczeń. Co za tym idzie piasek, który wpada do wody, tak czy inaczej trafi na dno basenu.

Z bardzo drobnymi zanieczyszczeniami poradzi sobie odkurzacz basenowy.

Jak często powinniśmy wymieniać wodę w basenie?

Przed tym dylematem stoi chyba każdy, kto posiada basen ogrodowy. Oczywiście najlepiej byłoby wymieniać wodę, jak najrzadziej. Wówczas unikniemy wysokich rachunków za wodę. Niestety jak wskazują badania każdego tygodnia powinniśmy dolewać kilka procent świeżej wody do naszego basenu.

Ponadto wodę w basenie powinno się systematycznie chlorować. Do tego celu można używać np. specjalnych tabletek. Znajdziemy je w każdym większym markecie z akcesoriami basenowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *