Jak właściwie dobrać lustro?

Lustro jest nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkania. Tylko od nas zależy na ile luster się zdecydujemy. Każdy z nas może przejrzeć się w łazience czy przedpokoju, często decydujemy się na powieszenie ich w sypialniach i drzwiach od garderoby. Odpowiednio dobrane lustra powiększają optycznie przestrzeń i rozświetlają pomieszczenie.

Lustra kojarzą się głownie z tym, że możemy się w nich przejrzeć, zrobić makijaż czy zawiązać krawat. Przy wyborze trzeba pamiętać jednak o tym, że źle dopasowane i powieszone lustra mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i pokazywać nasze mieszkania w złym świetle. Dobre lustro nie powinno zniekształcać, nie może mieć plamek ani pęknięć, ani być zmatowiało. Lustra z takimi defektami nie będą dobrze spełniać swojej funkcji.

Lustra są podstawowym elementem łazienki – najczęściej montujemy je nad umywalką. Powinno być odpowiedniej wielkości, nie może być zbyt przytłaczające. Kolorystyką i stylem pasować do całej łazienki. Najważniejsze jest dobre oświetlenie lustra, dlatego powinniśmy zadbać aby wisiało w miejscu w którym jest dostęp do instalacji elektrycznej. Kształt lustra może być dowolny, jednak najczęściej spotykamy tradycyjne prostokąty. Odpowiednio dobrane lustro łazienkowe będzie nie tylko funkcjonalne, ale stanie się dopełnieniem wystroju łazienki.

W przypadku zakupy lustra które planujemy powiesić w przedpokoju trzeba pamiętać by było powieszone na odpowiedniej wysokości. Musi być odpowiednio duże, żeby nie ucinało ramion ani głowy osoby przeglądającej się. Nie zaleca się montowania lustra na wprost drzwi wejściowych. Za najlepsze miejsce dla lustra uważa się ścianę po lewej stronie od drzwi wejściowych.

lustro

Bez względu na to gdzie nasze lustro będzie wisiało, kolejnym problemem jest dobranie ramy lustra (oczywiście jeżeli zdecydujemy się na taką wersję). Do wyboru mamy ramy klasyczne, drewniane, szklane lub przeźroczyste. Coraz częściej lubimy także wracać do stylu retro. W nowoczesnych wnętrzach można zdecydować się na ramy o mocnym, kontrastującym kolorze lub w przeróżnych geometrycznych kształtach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *