Jak zaaranżować łazienkę ze skosami oraz wnękami

Nieregularne kształty pomieszczenia mogą przysporzyć wielu aranżacyjnych zagwozdek, ale również pozwalają na ciekawe wnętrzarskie eksperymenty. Wnęki oraz skosy mogą przyczynić się do jeszcze ciekawszego zaaranżowania łazienki. Zwłaszcza, jeśli zrobimy tu umiejętnie.

Wielu z nas narzeka na skośny sufit lub wnęki. Z pewnością aranżacja wnętrza byłaby znacznie łatwiejsza, gdyby wszystkie pokoje miały regularne, zbliżone do kwadratów kształty. W praktyce rzadko bywa tak idealnie, dlatego musimy nauczyć się radzić sobie ze skosami oraz wnękami w aranżacji wnętrz. Oto kilka sposobów na ich wykorzystanie w aranżacji łazienki.

Zabudowa

Przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod skośnym sufitem w jego najniższym miejscu, doskonale nadaje się do wykonania zabudowy. Można tam zamontować rząd szafek, w których przechowamy wszystkie niezbędne przybory łazienkowe, tekstylia, kosmetyki oraz środki czyszczące. Szafki będą prezentować się szczególnie dobrze, jeśli zabudowę zlicujemy ze spadkiem ściany.

W podobny sposób można zaaranżować wnęki. Wykonując z nich szafki optymalnie wykorzystamy powstałą w ten sposób przestrzeń. Zamiast szafek, które z pewnością w jakimś stopniu zmniejsza pomieszczenie, możemy się również zdecydować na otwarte półki. Kilka ciekawych porad na temat organizacji łazienki przeczytamy tu.

Urządzenia sanitarne

Zagospodarowanie powierzchni pod skosami np. w celu zabudowy wanny to także skuteczny sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Z wanny bowiem korzystamy zazwyczaj w pozycji siedzącej lub półleżącej, dlatego skośny sufit nie będzie nam przeszkadzał w korzystaniu z niej.

Dekoracje

Jeśli w naszej łazience wnęki nie powalają na wykonanie zabudowy ani półek, możemy je wykorzystać jako miejsce na dekoracyjne oświetlenie. Umieszczając w nich reflektorki led oraz wykańczając np. przy użyciu efektownych płytek przypominających cegły lub fakturowany kamień, ciekawie urozmaicimy aranżację.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *