Jakie drzwi do pokoju dziecięcego wybrać?

Wykańczając pokój dziecka stajemy w obliczu wielu trudnych wyborów. Należy również do nich decyzja odnośnie drzwi prowadzących do pokoju malucha. Tak jak każdy element wystroju wnętrza, drzwi również powinny być szczególne. Oto kilka porad, które pomogą nam wybrać drzwi, które z jednej strony spełnią oczekiwania rodziców, a z drugiej będą podobać się maluchowi.

Pełne czy przeszklone?

crayons-1445054_1280

Decydując się na klasyczny model drzwi wewnętrznych, możemy wybierać pomiędzy drzwiami pełnymi bądź przeszklonymi. W pokoju dziecięcym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą te pierwsze. Są one bowiem bardziej bezpieczne, ponieważ w ich przypadku wyeliminowane jest ryzyko rozbicia szyby, co mogłoby doprowadzić do skaleczenia malucha. Ponadto drzwi pełne z czasem zapewnią dorastającemu dziecku większe poczucie prywatności.

Wytrzymałość

Poszukując idealnego rozwiązania do pokoju naszej pociechy warto wybrać wytrzymałe drzwi. Dzięki temu nie ucierpią one w trakcie zabawy. Nie warto również inwestować w drzwi drewniane – na ich powierzchni łatwo pojawią się rysy.

W pokoju malucha

learn-916677_1280

Kompletując drzwi wewnętrzne do mieszkania zazwyczaj dobieramy je zgodnie z kolorystyką paneli podłogowych lub stolarki okiennej. Jednak wykańczając pokój dziecka warto wyjść poza ten utarty schemat. Drzwi wewnętrzne od strony pokoju dziecięcego można wykończyć w ciekawy sposób tak, aby ich wygląd korespondował z wystrojem wnętrza. Inne ciekawe artykuły o wyborze drzwi wewnętrznych, znajdziesz tu: http://deko-rady.pl/porady/jak-dobrac-drzwi-wewnetrzne-wystroju-mieszkania_9781 

Nie bójmy się eksperymentów – pomalowanie nawet nowych drzwi farba tablicową tak, aby maluch mógł po nich pisać kredą z pewnością przyczyni się do doskonałej zabawy.

Ponadto zwróćmy również uwagę na możliwość łatwego usuwania zabrudzeń – białe drzwi z pewnością prezentują się znakomicie, jednak wszelkie plamy oraz odcinki brudnych rączek będą na nich znakomicie widoczne.

Jak widać kompletowanie elementów wystroju pokoju dziecięcego rządzi się swoimi prawami. Wymagania, jakie małe dzieci stawiają wobec swoich pokoi są bardzo wysokie – wszak pokój malucha jest nie tylko miejscem do spania czy zabawy, ale również ma ogromny wpływ na kształtowanie dziecięcej wyobraźni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *