Materiał do wykorzystania – korek!

Wykończenie wnętrza to czysta przyjemność. Jako projektanci swoich mieszkań, możemy wybierać w materiałach, wzorach i kolorach, by ostatecznie stworzyć dom odpowiadający nam w każdym calu. Dziś zatrzymajmy się nad jedną z możliwości urządzenia własnych czterech kątów-korek.

Korek jako materiał

Korek pozyskiwany jest z dębu korkowego, jest materiałem naturalnym i ekologicznym (podlega w 100% recyclingowi). Dzięki swojej specyficznej, bąbelkowej budowie charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną i akustyczną, jest odporny na odkształcenia, prawie nie przepuszcza pary wodnej i jest bardzo trwały. Dzięki tym właściwościom korek znalazł zastosowanie w budownictwie oraz urządzaniu pomieszczeń, choć większość z nas kojarzy go zapewne z zatyczkami do butelek i tablicami.

Korek w budownictwie

Zalety korka zostały wykorzystane w budownictwie na wiele sposobów. Począwszy od dodawania go do betonu, przez ścianki działowe, po elementy typowo dekoracyjne. Ze względu na opisane wyżej właściwości, korek świetnie nadaje się do wykorzystania na podłogach i ścianach. W celu wyciszenia i ocieplenia pomieszczeń można zastosować specjalne korkowe płyty izolacyjne. Dostępne w sprzedaży są podkłady podpodłogowe, panele podłogowe czy parkiet, a nawet listwy dylatacyjne. Na ściany przeznaczone są korkowe okładziny w formie płytek oraz tapety. Co więcej, ze względu na higroskopijność korka, ma on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach-także w łazience!

Korek można wykrzystać na wielu etapach budowy

Korek ozdobny?

Oczywiście! Materiały wykończeniowe z korka przeznaczone do ścian i podłóg są tak zaprojektowane, by odpowiadać na potrzeby potencjalnych klientów. W ofercie producentów znajdziemy więc materiały w wielu kolorach i o różnych fakturach, pochodzące z różnych kolekcji. Oferta materiałów budowlanych z korka obejmuje też tak drobne rzeczy, jak listwy wykończeniowe. Wybór jest duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak możliwości wykorzystania korka na tym się nie kończą. Nasze wnętrze możemy udekorować i doposażyć w różne korkowe gadżety. Popularne i praktyczne tablice korkowe nabędziemy w różnych intensywnych kolorach. Przydadzą się w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy i pokojach dziecinnych. W łazience sprawdzi się rewelacyjnie korkowy dywanik podłogowy, ciepły i antypoślizgowy. Dla prawdziwych miłośników korka zaprojektowano już także lamy i stoliki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *