Materiały na dekoracje okna

Aranżację okna można uzyskać poprzez kilka rozwiązań. W tym celu możemy zastosować zasłony lub rolety. Które z nich wybrać? 

Zacznijmy od umiejscowienia pokoju. Jeśli pokój znajduje się w tej części domu, która wystawiona jest na silne działanie słoneczne, najlepiej sprawdzą się shuttersy, ciemniejsze zasłony lub rolety z gęstych tkanin. W przypadku położenia pokoju w przeciwnej części mieszkania, w miejscu, gdzie zazwyczaj światło słoneczne dochodzi w mniejszym stopniu lub okna są małe, zastosujmy tkaniny firankowe bądź żaluzje o jasnej kolorystyce. Zapomnijmy tutaj o ostrych barwach i wzorach.

Pamiętajmy także, aby aranżacja okna była utrzymana w odniesieniu do aranżacji wnętrza całego pomieszczenia. Nie odbiegajmy zbytnio od zastosowanego stylu. Przykładowo, mając wnętrze urządzone w sposób tradycyjny lub nowoczesny sprawdzonym rozwiązaniem będą rolety wiedeńskie. Dzięki niewielkim marszczeniom idealnie sprawdzą się jako dopełnienie wnętrza. W pomieszczeniach, w których będziemy tworzyli atmosferę przytulności i rodzinnego ciepła doskonale dopasują się firanki. Z kolei w dużych oknach balkonowych najlepsze będą panele zasłonowe.

Przy wyborze żaluzji lub rolet jako aranżacji okna miejmy na uwadze również to, jak często będziemy owe okno otwierać. Wietrząc pokój bardzo często lepszym rozwiązaniem będą zasłony (lub rolety w oknach). W przypadku jednolitej, większej rolety trzeba najpierw całą podnieść, by otworzyć okno. Jest to dość uciążliwe szczególnie podczas poranków i wieczorów. W kwestii zasłon wielką zaletą jest to, że możemy je zrobić samemu. Dzięki temu, dobierzemy taki materiał, który idealnie wpasuje się w nasze wnętrza.

Wybierając zasłonę lub roletę, nie zapomnijmy również o kwestii utrzymania czystości. Łatwiejszym sposobem na jego utrzymanie w aranżacji okna będzie wybór rolet. Nie musimy ich ściągać, prać i ponownie wieszać. Są one przy tym także praktyczniejsze.

Bez względu na zastosowane środki, wybór zasłon lub rolet to nie tylko kwestia dekoracji okna, ale także dopełnienie aranżacji wnętrz i ukrycie niedogodności związanych z ich nieciekawym wyglądem czy wybrakowaniem. Podejmijmy zatem przemyślaną decyzję i cieszmy się wyjątkowym widokiem na świat.

 dekoracje okna

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *