Ogrodzenie drewniane

Rodzaj zastosowanego ogrodzenia na naszej działce zależy od wielu czynników. Działka duża spokojnie może być ogrodzona betonowym płotem, działka mniejsza siatką lub płotem drewnianym.

Wreszcie w zależności od tego jakich sąsiadów posiadamy możemy wybrać ogrodzenie idealne dla zapewnienia komfortu intymności i pełnej swobody.

Najchętniej wybieranym ogrodzeniem, pomimo, że wybór tego produktu na rynku jest ogromny, wciąż pozostaje tradycyjny płot drewniany.

Drewniane ogrodzenie to przede wszystkim poczucie przestrzeni oraz delikatności. Działka nie zostaje zamknięta w betonowych  rydzach płyt ale pozostaje w jakim sensie swobodna.

Drewniany płot potrafi służyć nam przez bardzo długi czas, wystarczy odpowiednio o niego dbać i co jakiś czas konserwować przy pomocy odpowiednich środków.

O odpowiednich środkach do impregnacji drewnianego ogrodzenia należy pomyśleć już na etapie jego montażu, tylko wtedy będziemy bowiem pewni, że drewno nie ulegnie działaniu wilgoci, szkodliwych promieni UV oraz licznym mikroorganizmom. Można je zakupić w marketach budowlanych.

dom2

Drewno na które składa się nasze ogrodzenie przede wszystkim powinno być bardzo solidne i trwałe. Dlaczego? Czeka je działanie bardzo trudnych czynników atmosferycznych, które w ciągu roku potrafią zmienić się bardzo drastycznie.

Najpoważniejszym zagrożeniem dla drewnianego płotu jest oczywiście wilgoć. Jeśli dostanie się ona do powierzchni desek, może powodować ich rozwarstwianie i pęcznienie, przez co cała struktura drewna może ulec poważnych zniekształceniom.

Uwaga! Podczas nakładania impregnatu, szczególnie zwróćmy uwagę na część desek znajdujących się poniżej linii ziemi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *