Plusy i minusy bram garażowych uchylnych

Wybór bramy garażowej powinien być dobrze przemyślany i odpowiednio uargumentowany, jeśli z tej decyzji chcemy być w przyszłości maksymalnie zadowoleni. Brama garażowa musi spełniać nasze indywidualne wymogi, dlatego też warto wiedzieć nieco więcej o bramach garażowych uchylnych, które są wciąż na topie, ponieważ stawia na nie cała masa osób. Dlaczego tak się dzieje? Przekonajmy się!

In plus

Warto zacząć od jak najbardziej pozytywnych aspektów tego rozwiązania, ponieważ tych jest na całe szczęście zdecydowanie więcej niż tych bardziej negatywnych, o których będzie mowa później. Nie można zacząć od innego plusa niż naprawdę atrakcyjnej ceny, z jaką mamy do czynienia w przypadku bram  garażowych uchylnych. Z pewnością ta wiadomość ucieszy zdecydowaną większość, zwłaszcza, że jest to często jedynie wydatek rzędu 800 polskich złotych. Ten typ bram przemawia do nas także swoją prostotą, ale nie możemy również powiedzieć o tym, że nie odznaczają się one bogatym wzornictwem. Dzięki prostej konstrukcji, który jest dodatkowo oparta na specjalnych sprężynach nie mowy o kłopotach związanych z otwieraniem oraz z zamykaniem. Ich dodatkowym atutem może być także możliwość ocieplenia bramy, dzięki czemu zyskamy dodatkowy komfort. To oczywiście nie koniec plusów, ponieważ do tych możemy zaliczyć również bezpieczeństwo i cicho pracę. Bardzo znaczącym walorem tych urządzeń jest również duża odporność na korozję, co daje nam gwarancję, że uchylne bramy garażowe posłużą nam przez długie lata.

In minus

Przyszedł i czas na to, aby przywołać nieco mniej pozytywnych aspektów. Przy zastosowaniu rozwiązania, jakim są uchylne bramy garażowe należy pamiętać o tym, że zawsze musimy zostawiać nieco miejsca na naszym podjeździe, ponieważ główne skrzydło bramy musi się gdzieś otworzyć i jeśli zajedziemy mu drogę, to sami nie zaparkujemy naszego auta w garażu. Ten typ bram nadaje się głównie do garaży, w których pomieści się tylko jeden samochodów, ponieważ zwykle ich szerokość nie przekracza trzech metrów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *