Rodzaje kosiarek

Wspaniale wyglądającego trawnika nie otrzymasz jeśli się nie postarasz. Wymaga on bowiem szczególnego zainteresowania i poświęcenia. Ważne są zarówno nasiona jak i cały proces pielęgnacji podczas jej wzrostu. Wreszcie nie bez kozery jest również samo koszenie trawy. Aby rzeczywiście była równa niczym trawa na polu golfowym należy użyć bardzo dobrej kosiarki.

Kosiarka nie jest urządzeniem pierwszej potrzeby lub czymś co w znacznym stopniu wpływa na aranżację naszego domu. Warto zatem kupić ją raz a porządnie. Tak by cieszyć się z jej dobrego działania przez wiele lat, nie myśląc o wciąż powtarzających się usterkach.

Dobra kosiarka – czyli jaka?

Przede wszystkim kosiarka powinna być łatwa w obsłudze i funkcjonalna w późniejszym przechowywaniu jej w domku ogrodowym lub garażu.

Na rynku pojawiają się trzy zasadnicze rodzaje kosiarek – elektryczna, spalinowa i ręczna. To jaka wybierzemy w znacznej części zależy od powierzchni naszego ogrodu.

Ogólna zasada mówi o ty, że ogrody których powierzchnia całkowita nie przekracza 500 m kw można kosić przy użyciu kosiarki elektrycznej. Do większych obszarów lepiej jest wykorzystywać kosiarek spalinowych.

Jednocześnie pamiętajmy o tym, że przy pomocy dużej kosiarki zawsze poradzimy sobie z mniejszymi powierzchniami, gorzej jeśli sytuacja będzie odwrotna.

Dobra kosiarka to również taka, która posiada kosz. Tylko taka bowiem zaoszczędzi nasz czas niepotrzebnie tracony na zagrabianiu skoszonej trawy.

Jeśli chodzi o wytrzymałość sprzętu to znacznie lepszym rozwiązaniem są urządzenia, z obudową z aluminium lub z ocynkowanej blachy. Tego typu maszyny chronione są przed szybkim powstawaniem rdzy na powierzchni kosiarki.

Z praktycznych rozwiązań bardzo dobrze sprawdza się regulowany uchwyt. Tylko wtedy mogą taki sprzęt obsługiwać osoby o różnym wzroście bez dodatkowych problemów.

Spośród wszystkich rodzajów kosiarek wciąż najbardziej popularnymi są spalinowe. Radzą sobie zarówno z wielkimi jak i małymi trawnikami i jednocześnie radzą sobie z różnymi powierzchniami.

Podczas zakupu sprzętu pamiętajmy o:

  • porównaniu wszystkich parametrów kosiarki,
  • wyborze urządzeń z możliwością mulczowania,
  • przy nierównych terenach wybierzmy kosiarki samobieżne,
  • moc kosiarki dobierajmy zawsze do powierzchni trawnika.

kosiarka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *