Rodzaje worków do odkurzaczy

Mimo że odkurzacze bezworkowe stanowią coraz chętniej wybierany sprzęt, model wymagające zastosowania worków wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, jeśli przyjrzymy się zaletom tego typu sprzętu. Jeśli zdecydowaliśmy się już na zakup takiego odkurzacza, warto wybrać go, uwzględniając rodzaj stosowanych w nich worków. Oto co mamy do wyboru.

Worek stały
Chociaż to już coraz rzadziej spotykane rozwiązanie, niektóre odkurzacze posiadają jeszcze worki stałe. Czym się one charakteryzuję? Przede wszystkim stanowią integralną część zestawu, jaki kupujemy. Wykonane są z grubego, solidnego materiału – nie podlegają bowiem regularnej wymianie. Po ich zapełnieniu będziemy musieli wysypać zebrane w nich zanieczyszczenia, a następnie dokładnie wytrzepać bądź nawet wyprać. Takie rozwiązanie nie należy więc do higienicznych, a dla osób borykających się z alergiami, może być bardzo nieprzyjemne. Ich zaletą jest jednak fakt, że nie musimy pamiętać o zakupie produktów zapasowych, a co za tym idzie ponosić dodatkowych kosztów.

Worki jednorazowe
Tego typu worki to zdecydowanie najchętniej wybierane rozwiązanie. Możemy zaopatrzyć się w dwa ich rodzaje. Pierwsze z nich wyprodukowane są z papieru, drugie natomiast z włókniny. W zależności od modelu odkurzacza różnią się one pojemnością. Od tego, jak i od częstotliwości odkurzania i wielkości czyszczonej powierzchni, będzie zależało, co jaki czas będziemy zmuszeni zastępować zapełniony worek nowym. Warto podkreślić dużą zaletę takiego rozwiązania – wypełniony worek wystarczy wyjąć z odkurzacza i w całości wyrzucić do śmieci. Nie mamy więc kontaktu z zanieczyszczeniami i kurzem, a cała czynność trwa zaledwie chwilę.

Rodzaj worków stosowanych w odkurzaczu powinien być więc jednym z kryteriów branych pod uwagę podczas wyboru tego urządzenia. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? O tym przeczytacie tutaj: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-odkurzacz-jak-wybrac.bhtml.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *