Stajemy na wysokości zadania – kupujemy drabinę

Drabina jest jedną z rzeczy, której używamy bardzo rzadko, jednak kiedy już jej potrzebujemy to okazuje się niezastąpiona. Wbrew pozorom drabina jest niezbędna nie tylko w domach z podwórkiem, w których przyda się do prac przydomowych. Przydaje się także w takich zajęciach jak wieszanie firanek czy wycieranie kurzu z szafek.

Wybierając drabinę warto kupić taką, która będzie nam służyła przez długie lata. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, abyśmy mogli z niej bezpiecznie korzystać. Jednocześnie nasza drabina powinna być lekka, wygodna do składania i przenoszenia. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli przemieszczać się z nią po całym mieszkaniu i ogrodzie.

Po drabinę najczęściej sięgamy w okresie wiosennym, kiedy to trzeba przyciąć gałęzie, obciąć żywopłot czy zebrać owoce z drzew. W mieszkaniach przydaje się w takich prozaicznych zajęciach jak wymiana żarówki w lampie czy zamontowanie nowego żyrandola. Każda kobieta docenia obecność drabiny w domu podczas przedświątecznych porządków. Jeżeli mieszkamy w blokach i drabina będzie nam potrzeba wyłącznie do takich prac, to powinny wystarczyć nam małe, składane schodki lub mini drabina. Świetnie sprawdzają się przy zdejmowaniu rzeczy z wysokich regałów, szafek i pawlaczy. Szerokie, antypoślizgowe stopnie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.

drabina

Do większych prac przyda nam się rozstawna drabina wolnostojąca. Do wyboru mamy modele z wejściem z jednej lub z dwóch stron. Przed zakupem należy koniecznie sprawdzić jej stabilność – powierzchnia stopni powinna być wystarczająco duża, a one same powinny być antypoślizgowe. Niektóre drabiny rozstawne są wyposażone w specjalne pasy zabezpieczające. Innym rozwiązaniem jest drabina przegubowa, która ma bardzo dużo zastosowań. Te, które składają się z czterech części, można wykorzystać jako drabinę przystawną, wolnostojącą, a nawet jako pomost roboczy.

Aby nie żałować wyboru drabiny należy zastanowić się jak często i do jakich celów może nam się przydać. Trzeba także dobrać jej wysokość do naszych potrzeb.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *