Szukamy fachowca!

Z położeniem drewnianej podłogi może właściwie poradzić sobie każdy. Wystarczy tylko zapewnić sobie odpowiednią ilość wiedzy na ten temat, praktyczne urządzenia oraz materiał, który będzie wykorzystywany.
Jeśli jednak nasza podłoga ma spełniać się dobrze w swojej roli na długie lata to warto poprosić kogoś, kto zna się na tej pracy o pomoc. Oczywiście najlepszy będzie w tek kwestii sprawdzony parkieciarz.

Z fachowcami bywa jednak tak, że ogólnie nie można narzekać na ich ilość na rynku budowlanym. Wybranie jednak takiego, który rzeczywiście spełniał by nasze oczekiwania i budził zaufanie bywa nieco trudne.
Nie ma cię co temu dziwić, temu że często mamy mnóstwo wątpliwości co do wybrania danej osoby. W końcu to od tego fachowca zależy jakość i wygląd naszej podłogi.

Zważywszy na to, że zarówno wszystkie materiały, jak i wynagrodzenie za pracę fachowca nie są też iście małymi kwotami to problem jego wyboru staje się jeszcze trudniejszy.

Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę przy wyborze fachowca?
Po pierwsze sprawdź jakie opinie krążą w okolicy o tej osobie. Czy klienci u których wcześniej pracował są zadowolone z jego usług, czy wykonywał pracę terminowo, czy używał dobrych materiałów i narzędzi budowlanych?

Najgorszym rozwiązaniem jest od razu pójście w ceny. Może się bowiem okazać, że nieco droższy fachowiec wykona swoją pracę znacznie lepiej od tego, który proponuje bardzo okazjonalną cenę. Tego typu oszczędność bywa zatem bardzo złudna. Należy bowiem doliczyć do niej stres, poprawki i wszystkie zniszczone materiały.

Jeśli uda nam się znaleźć osoby, u których nasz parkieciarz wykonywał już dawniej podłogę zwróćmy uwagę na jakość wykonywanych prac:

  • czy podłoga jest wyszlifowana oraz wylakierowana,
  • czy wszystkie końcówki są dokładnie obcięte i dopasowane,
  • czy elementy podłogi są położone równo.

Wreszcie najwięcej jesteśmy w stanie wywnioskować po prostu po rozmowie z daną osobą. Jeśli jest to wysokiej klasy fachowiec będzie wiedział jakie obecnie panują trendy na rynku podłóg, jakie materiały najlepiej się sprawdzają i jakiej chemii lepiej nie wybierać. Oczywiście dobrze jest na kilka dni wcześniej, przed umówioną rozmową poczytać nieco na ten temat by móc czymś zaskoczyć parkieciarza lub sprawiać wrażenie osób znających się choć w małym stopniu na podłogach.

Inne przydatne informacje można poszukać także na forach internetowych.

fachowiec

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *