Tapeta winylowa idealna do łazienki

Jeszcze do niedawna tapety były materiałem całkowicie nienadającym się do łazienek, a także kuchni. Przede wszystkim było tak z uwagi na fakt, że  obydwu tych pomieszczeniach panuje bardzo duża wilgotność i tradycyjna tapety po prostu odklejały by się.

A teraz? Proszę bardzo! Jeżeli ktoś nie ma ochoty na typowe wykończenie łazienki za pomocą płytek ceramicznych, czy też zbyt dużym wydatkiem jest dla niego stosowanie płyt kamiennych, może z powodzeniem znaleźć w sklepie tapety winylowe, które nie tylko zapewnią trwałe wykończenie ścian w łazience, ale także spełnią każde z naszych dekoratorskich i aranżacyjnych fantazji.

Ze względu na fakt, że tapety winylowe mają coraz to bardziej fantazyjne wzory, motywy i faktury, mogą być również zastosowane jedynie na jednej ze ścian pomieszczenia, a nawet tylko jej fragmencie. Wówczas stają się nie tylko materiałem wykończeniowy, ale jednocześnie – dekoratorskim.

To doskonały sposób na upiększenie wnętrza łazienki, a także na nadanie mu niebywale oryginalnego charakteru.

Jeżeli mamy taką wizję, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tapetę winylową połączyć z innymi rodzajami wykończeniowych  materiałów, przykładowo właśnie wspomnianych wcześniej płytek ceramicznych. Glazura łazienkowa to zawsze świetny pomysł.

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie tapety winylowe z bogatymi motywami kwiatowymi, które doskonale pasują do łazienek urządzonych w tradycyjnym, angielskim stylu.

Ich zaletą jest nie tylko fakt, odporności na wilgoć, ale również na bezpośrednie działanie wody. Taka tapeta z pewnością nie wytrze się, nie straci kolorów, a także nie zacznie puchnąć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *