Te funkcje mogą sprawić, że Twoja pralka będzie idealna!

Kupujesz pralkę. Zakup planowałaś już od dawna, nie trudno się zatem dziwić, że starasz się wybrać naprawdę dobry i solidny model od sprawdzonego producenta.

Czy jednak wiesz na co rzeczywiście powinnaś zwrócić uwagę? Które z powszechnie dostępnych programów, będą idealna właśnie dla Ciebie?

Oto zestaw praktycznych programów, które ułatwią Ci pranie!

Czy ktokolwiek z nas nie miał kiedyś takiego problemu. Przychodzisz do domu z nową pralką, a raczej ktoś ci ją przywozi, bo jej waga jest dosyć istotna… Próbujesz włączyć pralkę i co? Przez kolejny kilka miesięcy użytkowania opierasz się an jednym sprawdzonym programie bo reszta wydaje Ci się trudna do zrozumienia i nieodpowiednia. Tym samym zamykasz sobie drogę, a raczej swoim ubraniom do poznania innych równie przydanych funkcji swojej maszyny do prania.

Jakie program do czego służy i dlaczego warto z niego korzystać?

Pranie ze zraszaniem czyli powszechnie nazywany „jet system”, pozwala na znaczną oszczędność wody i energii elektrycznej jednocześnie. Dostarczane podczas programu pęcherzyki powietrza znaczne szybciej i lepiej radzą sobie z brudem, który mocno przywiera do tkanin.

Idealnym rozwiązaniem jest także opcja, która pozwala na oszczędność wody w momencie, gdy nasz bęben pralki nie jest do końca wypełniony ubraniami.

W nowszych modelach możemy ponadto ustawić godzinę w której rozpoczynamy pranie. Jest to przydatne szczególnie w tych domach, gdzie korzystamy z tańszej i droższej taryfy.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się program pozwalający na redukcję piany. Jeżeli w bębnie pojawi się jej zbyt wiele to pralka sama wypompuje część wody ze środkiem chemicznym a zastąpi ją czystą wodą przy jednoczesnym zmniejszeniu obrotów.

Dla tych, którym nie jest obca ekologia proponuje się także różne programy Eco, które nie tylko zużywają mniejszą ilość wody, ale także i energii.

Inne wpisy zobaczysz tu.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *