Umywalki wmontowane w ścianę czy nablatowe?

Jak wiadomo dla większości osób nie ma znaczenia to czy jego umywalka jest duża, mała, okrągła, czy prostokątna. Ma spełniać swoje funkcje, pozostać w dobrym stanie na wiele lat i tyle.

Jak się jednak okazuje modeli umywalek jest kilka. Nie trzeba wcale ograniczając się do tradycyjnego białego zlewu, przytwierdzonego do ściany.

Najczęściej wybieramy do naszych łazienek oczywiście umywalki ceramiczne. Jak już wspominano różnią się one kształtem, wymiarem, ale także liczbą komór, a nawet sposobem montowania.

Najgorszą z możliwości jest najpierw kupienie umywalki a dopiero później zastanawianie się nad miejscem jej montażu. Może się bowiem okazać, że nasza umywalka nie mieści się w miejscu, gdzie teoretycznie powinna się znaleźć. Co wtedy? Umywalkę trzeba zwracać do sklepu. Nie zawsze jednak można to zrobić.

Remont łazienki zacznijmy zatem najpierw od rozplanowania wszystkich jej elementów, a dopiero w drugiej kolejności od zakupów.

Aby łazienka spełniała swoje funkcje niektóre elementy powinny być oddalone od siebie w pewnych odległościach. Szczególnie tyczy się to miski ustępowe, wanny no i naszej umywalki.

Obecnie bardzo wiele rodzin decyduje się na zamontowanie umywalki nablatowej. Można ją umieścić np. w szafce. Dzięki temu pozbywamy się mało efektownego widoku syfonów, rur i wężyków.

Innym wyjściem są umywalki z półpostumentem lub postumentem. Podobnie jak umywalki nablatowe ukrywają przed naszymi oczami to co nie jest dla nas specjalnie ważne.

Umywalki mocujemy zawsze na wysokości około 75 cm od podłogi. Oczywiście odchylenia w jedna lub druga stronę są możliwe. Wszystko zależy od tego, kto będzie użytkownikiem łazienki.

umywalki nablatowe
Jeśli chcemy uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny nie kupujmy białej umywalki, ale np. czerwoną? Dlaczego nie? Na pewno każdy zwróci na nią uwagę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *