W trosce o dobrą logistykę

Jeśli planujemy budowę domu, remont kapitalny, albo inne prace, które wymagają częstego przewozu sporej wielkości pakunków, a nie posiadamy wozu dostawczego z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy pomyśleć o kupnie przyczepy towarowej do auta. Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniej przyczepki, aby jej zakup był w pełni udany i opłacalny?


Przede wszystkim wybór powinien być gruntownie przemyślany. Musimy się dogłębnie zastanowić, co będziemy wozić, jak dużo i jak często. Ceny takich przyczep to spory wydatek, a do tego należy jeszcze doliczyć koszty rejestracji i ubezpieczenia. Pamiętać też musimy o zapewnieniu dobrego miejsca postoju w czasie przyczepie, gdy nie będzie ona potrzebna. Nie każdy dysponuje takim miejscem, a jeśli mieszkamy w mieście, będzie to szczególnie trudne.

Jeśli ma to być pojedynczy remont czy niewielka przeprowadzka, to bardziej sensownym rozwiązaniem byłoby na ten czas wynajęcie od specjalnej firmy świadczącej tego typu usługi. Doba wypożyczenia kształtuje się w granicach 50 zł, co nie znaczy, że nie znajdziemy taniej. Wynajmując na dłużej niż kilka dni, zawsze możemy postarać się o zniżkę.

Jeśli nie planujemy solidnego remontu i nie będziemy raczej przewozić przyczepą samochodową ciężkich materiałów, a jedynie drobny sprzęt na działkę, jak agregat czy kosiarka, to wystarczy nam niewielkich rozmiarów tania przyczepa. Jeśli czeka nas jednak poważne budowlane przedsięwzięcie, zainwestujmy większą gotówkę w sporej wielkości przyczepę z sensowną ładownością – oszczędzi nam to sporo czasu… i nerwów.

Kolejną sprawą są amortyzatory i hamulec najazdowy. W zasadzie na dłuższych trasach to niemalże konieczność, na krótkich zaś – duża wygoda. Oczywiście stelaż i plandeka to rzecz obligatoryjna, nawet jeśli planowany zakres prac tego nie wymagają – z pewnością te cenne dodatki w końcu się przydadzą.

Przestrzec należy przed kupnem popularnych samoróbek – mimo że wyglądają solidnie, zawsze mogą zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Podobnie ma się rzecz z wyeksploatowanymi – lub co gorsza – powypadkowymi przyczepami.
Dlatego warto kupić nową, sprawdzoną konstrukcję. Taka przyczepa będzie służyć latami, a w dodatku bez problemu znajdziemy do niej różne dodatki oraz części zamienne. Przyczepy samochodowe znajdziemy pod tym adresem

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *