Wybieramy kostkę brukową na podjazd

Kostka brukowa na stale zagościła na naszych podwórkach. Jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym, stosunkowo niedrogim i bardzo trwałym. Jaką kostkę powinniśmy wybrać jeżeli zdecydowaliśmy się na wybrukowanie podjazdu do garażu?

Przy wyborze najczęściej kierujemy się walorami estetycznymi. Ze względu na to że po podjeździe będą poruszały się samochody, to musimy zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość kostki i jej grubość. Nie bez znaczenia jest także kolor.

Kostka brukowa dostępna jest w różnych grubościach. Musimy wiedzieć jakie będzie jej zastosowanie oraz przypuszczalne obciążenie. Na podjazdy i parkingu dla samochodów osobowych zalecana jest kostka o grubości 6 centymetrów. Jeżeli jednak po naszym podjeździe mogą poruszać się pojazdy ciężarowe, to zdecydowanie lepiej kupić jeszcze kostkę 8 centymetrową lub grubszą. Musimy pamiętać aby ograniczyć ją krawężnikiem. Wtedy na pewno będzie nam dobrze służyła przez długie lata. Ze względu na to, że kostka narażona jest narażona na działanie warunków atmosferycznych, powinniśmy zwrócić także uwagę na takie parametry jak mrozoodporność, nasiąkliwość i ścieralność.

kostka brukowa

Wybór odpowiedniej kostki brukowej nadaje otoczeniu zupełnie nowego charakteru. Decydując się na brukowany podjazd, powinniśmy dopasować kolor kostki do fasady i stylu budynku oraz dachu. Przy wyborze kostki na podjazd musimy pamiętać o specyficznym charakterze w jakim będzie funkcjonować. Najlepiej zdecydować się jednak na ciemne barwy, na których nie będzie widać śladów opon ani  skutków ewentualnych awarii samochodu. Lepiej nie ryzykować wyboru jasnej kostki, na której po pewnym czasie będzie widoczny ślad po wycieku oleju. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch, a nawet trzech kolorów kostki. Nasz podjazd nie będzie wtedy sprawiał wrażenia monotonnego, a zróżnicowane kolory ożywią otoczenie.

Przy wyborze kostki brukowej na podjazd, musimy pamiętać że jest to tak samo ważny element, jak dobranie odpowiedniego dywanu do salonu. Podjazd do garażu jest często integralnym elementem domu i ogrodu, dlatego nie powinien burzyć kompozycji całości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *