Wybierz rodzaj kleju odpowiednio do klejonego materiału

Spośród klejów do płytek wyróżniamy te przeznaczone specjalnie do glazury, terakoty, mozaiki, gresu, klinkieru, kamienia, a także kleje uniwersalne.

Do klejenia płytek z glazury i terakoty wykorzystujemy ten sam rodzaj kleju, który produkowany jest z szarego cementu. Znakomicie sprawdzi się on do klejenia płytek ściennych i podłogowych, szczególnie tych ceramicznych o standardowych rozmiarach. Jego zastosowaniem może być także mocowanie porcelanowej mozaiki.

Kleje do glazury i terakoty należą do najtańszych ze wszystkich rodzajów klejów tego typu. Warto pamiętać, że należy je nakładać jedynie na podłoża nieodkształcalne.

Kleje do klinkieru i glazury polecane są szczególnie do tego rodzaju płytek, które charakteryzują się małym stopniem nasiąkliwości. Kleje tego rodzaju mają dużą siłę wiązania. Stosuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Kleje do kamienia produkowane są przede wszystkim z białego cementu. Ma to tę zaletę, że bez obawy możemy go stosować do kamiennych płytek, które są mogą ulegać przebarwieniom. Szczególnie zaś do marmurów, kamieni naturalnych i sztucznych. Oczywiście będzie on odpowiedni również do typowych płytek, jednak z uwagi na cenę takiego kleju, z pewnością będzie to nieopłacalne. To co charakteryzuje kleje do kamienia to duża siła wiązania i elastyczność.

Największy wybór istnieje spośród klejów uniwersalnych. Ich główne przeznaczenie to klejenie płytek ściennych oraz podłogowych. Z uwagi na ich przeróżne właściwości, nadają się do klejenia niemal wszystkiego rodzaju płytek, jak również tych na zewnątrz, czy płytek kładzionych na zainstalowane w podłodze maty grzewcze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *