Wybór bramy skrzydłowej

Z pewnością brama musi być funkcjonalna i trwała oraz przede wszystkim musi pasować do twojego domu, a konkretniej do typu podwórka, jakim dysponujesz. Wielkie bramy skrzydłowe łatwo jest spotkać na dużych rezydencjach, do których wjeżdża i z których wyjeżdża setka czarnych limuzyn, ale oczywiście nie jest powiedziane, że to rozwiązanie tylko dla najbogatszych, ponieważ są one naprawdę stosunkowo tanie. Pokazuje to jednak ich prestiż i walor estetyczny, a tych jest oczywiście więcej, choć i nie można wyprzeć się pewnych minusów. Jakie to i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie bram skrzydłowych?

Bramy skrzydłowe znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie na podwórku dysponujemy większym kawałkiem miejsca, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, brama ta potrzebuje mieć miejsce, aby rozłożyć swoje skrzydła. Z łatwością jednak możemy je zastosować, stosując też bramy przesuwne przy jednym ogrodzeniu, jeśli jest ono oczywiście na tyle szerokie. Należy pamiętać o tym, że położenie na zawiasach umożliwia regulację, jeśli chodzi o otwieranie i zamykanie urządzenia. To z kolei bywa niebezpieczne, jeśli chodzi o niespodziewane podmuchu wiatru, które jak wiadomo swoimi mocnymi szarpnięciami mogą spowodować zamknięcie bramy, w czasie kiedy będziemy wjeżdżali czy też wyjeżdżali. Tutaj może pomóc między innymi zastosowanie dodatkowej, specjalnej automatyki do bram, który jest rozwiązaniem nader korzystnym – odpowiednio nas zabezpieczy oraz da pełną swobodę, ponieważ brama będzie się otwierać i zamykać praktycznie sama.

Ten typ bram jest też dość łatwy w montażu, ale jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, to z pewnością lepiej jest go oddać w ręce specjalistów. Z tymi także bywa różnie, ale nie my nie o tym. Do bram skrzydłowych z pewnością będziecie potrzebowali mocniejszych silników, jeśli zdecydujecie się na zastosowanie automatyki, która z kolei już będzie nieco droższa niż w przypadku bram przesuwnych, choć same w sobie bramy skrzydłowe są tańsze.

Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na pewne dodatkowe, bardziej zaawansowane kwestie. I tak na przykład niezwykle przydatna będzie przekładnia cykloidalna, dzięki której zwiększy się wydajność mechaniczna naszej bramy. Przesunięte wirniki sprawią z kolei, że nasza brama będzie zdecydowanie mniej hałaśliwa i nikt, włącznie z sąsiadami nie będzie na nie narzekał. Przy samym montażu należy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu, aby nasza brama działała do końca bez zarzutu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *