Zalety kamienia elewacyjnego

Kiedy podejmujemy się budowy własnego domu, często inspirujemy się innymi projektami. Przejeżdżając boczną ulicą, mijamy domy, na których w naszej ocenie, moglibyśmy się wzorować, domy, które się nam podobają są dla nas inspiracją, niezależnie od tego na jakim etapie budowy jesteśmy, czy jest to sam zamysł podjęcia tego kroku, czy na przykład, wykończenie naszych własnych metrów kwadratowych. Przy tej drugiej opcji na chwilę się zatrzymamy, bowiem jest to niezwykle ważny element w całej układance.

Wiele osób przelicza się z kosztami budowy i bardzo często nie starcza już funduszy na samo wykończenie, często też poddajemy się i zadowalamy takim stanem rzeczy, najważniejsze, że możemy już się wprowadzać. To oczywiście błąd, bowiem zewnętrzny wygląd naszego domu świadczy o nas samych i choć twierdzą, że nie szata zdobi człowieka (w tym wypadku w roli szaty – elewacja), to z drugiej strony wygląd jest niezwykle ważny. W koło spotkać można wiele domów, które rażą swoim szarym tłem. Powiedzmy sobie szczerze, taki wygląd nie zaprasza nas do środka. Form elewacji jest coraz więcej, co oczywiście powinno nas cieszyć, ponieważ jesteśmy w stanie postawić na coraz to bardziej oryginalne rozwiązania. I tutaj dojeżdżamy do przystanku: kamień elewacyjny.

Dlaczego?

To zdecydowanie ponadczasowa i wyróżniająca się forma uzewnętrznienia naszego domu. Co ciekawe, używano go już w starożytności, więc jeśli sąsiad zapyta nas, skąd pomysł na taką aranżację, możemy odpowiedzieć, że zaczerpnęliśmy go od naszej znajomej Kleopatry. Większość kamieni jest stosowana do upiększania wnętrz, ale wiele z nich jest wielofunkcyjnych i idealnie nadaję się zarówno do naszej łazienki, jak i zewnętrzną ścianę naszego domu, tak jak chociażby granit, który jest niezwykle uniwersalny. Gdy przychodzą chłodniejsze dni, kamień ten potrafi uzbroić się w cierpliwość i dobrze przetrwać niższe temperatury. W dodatku jest niezwykle twardy i dość odporny na zaplamienia. Na rynku dostępny jest w wielu odcieniach, co pozwala nam na dopasowanie go do reszty elementów. Typowe piaskowce z kolei są bardziej odporne na przesiąkanie wody. Elewacja domu to jednak nie wszystko, bowiem kamień elewacyjny ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdza się chociażby w przypadku ogrodowych ścieżek. Za wyborem tej właśnie formy elewacji przemawia także łatwy i szybki montaż. Kamienie dostępne są w gładkiej, a także chropowatej formie. Gdzie można je dostać w dobrej cenie i dobrej jakości? Z pewnością w sprawdzonych marketach budowlanych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *