Modna łazienka – najciekawsze trendy w aranżacji pomieszczenia

Drewno, tapety, heksagonalne płytki oraz beton dekoracyjny – to jedne z najciekawszych trendów w aranżacji łazienek. Jeśli wciąż szukasz recepty na aranżację swojej łazienki, zapoznaj się z tymi trendami. Może się okazać, że jeden z nich będzie idealnym rozwiązaniem właśnie dla twojej łazienki.

Drewno

Czy korek zdominuje inne materia,ły budowlane?

Drewniane okładziny ścienne, blaty i posadzka wykonane z drewna są w łazience nieoczywistym rozwiązaniem. Wielu z nas z pewnością to dziwi – jak drewno może się sprawdzić w tak wilgotnym pomieszczeniu? Okazuje się jednak, że wybierając drewno egzotyczne oraz odpowiednio je konserwując, możesz uzyskać nie tylko elegancki, ale też trwały efekt. Inspirujące aranżacje łazienek z drewnem w roli głównej znajdziesz na: http://www.poradnik-kobiety.pl/jak-wykorzystac-drewno-w-lazience/

Tapety

Dają przytulniejsze wrażenie niż płytki ścienne i pozwalają osiągnąć wyjątkowe efekty dekoracyjne. Tapety to kolejny ciekawy trend w aranżacji tego pomieszczenia. Podobnie, jak w przypadku drewna, tapety także mogą być odporne na działanie wilgoci i sprawdzą się znakomicie w łazience. Wystarczy zdecydować się na tapetę z włókna szklanego.

Heksagony

Sześciokątne płytki to znakomita alternatywa dla klasycznej mozaiki, składającej się z kwadratowych paciorków. Niewielkie heksagony są jednymi z najmodniejszych w ostatnim sezonie. Możesz je z powodzeniem zamontować na podłodze oraz na ścianach, a szczególnie dobrze będą się komponować z pomieszczeniami urządzonymi w stylu skandynawskim.

Beton dekoracyjny

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Kolejny trend, na który warto zwrócić uwagę poszukując inspiracji dla swojej łazienki to beton dekoracyjny. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny na działanie wilgoci, dlatego świetnie sprawdzi się w warunkach panujących w pomieszczeniu. Płyty z betonu dekoracyjnego możesz przytwierdzić do ściany lub ułożyć na podłodze. W ten sposób uzyskasz dość surowy, ale niezwykle modny efekt. Całość stylizacji możesz ocieplić np. za pomocą drewnianych dekoracji oraz świeżej zieleni roślin doniczkowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *