Ciepła woda w domu musi najpierw zostać ogrzana. Istnieje kilka różnych sposobów, aby skutecznie i szybko ogrzać wodę.

Podgrzewacze nazywa się także ogrzewaczem wody. Wybór ogrzewacza wody powinien być uzależniony przede wszystkim od zapotrzebowania. Producenci oferują swoim klientom zarówno urządzenia pojemnościowe, jak i przepływowe, które zasilane są drogą elektryczną lub też gazowo. Ogrzewacze przepływowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiego zapotrzebowania i konieczności niedużego zużycia ciepłej wody. Ogrzewcze przepływowe są idealnym rozwiązaniem dla jednego poboru wody z danego podgrzewacza.

W przypadku większej ilości miejsc poboru ten sposób ogrzewania wody jest mało skuteczny. Jeżeli chcemy, aby zaraz po odkręceniu kurka ciepłej wody, z kranu leciała ciepła, a nie zimna woda, podgrzewacz musi się znajdować jak najbliżej miejsca poboru. Im dalej mamy zamontowany podgrzewacz wody, tym dłużej będziemy musieli czekać na pojawienie się w kranie ciepłej wody. Jeżeli chcemy zasilić kilka miejsc poboru wody jednym podgrzewaczem przepływowym, lepiej zastanowić się i wybrać opcje podgrzewacza pojemnościowego.

Zanim zdecydujemy się na zakup podgrzewacza przepływowego zasilanego elektrycznie, powinniśmy sprawdzić, jakie wymagania dane urządzenie posiada – głównie ciśnienie wody.  Należy sprawdzić, jakie najniższe ciśnienie wody posiadamy w naszym domu, a następnie sprawdzić, czy spełnia ono wymagania do konkretnego urządzenia.

Konieczne jest sprawdzenie wydajności urządzenia – im jest większe, tym szybciej woda będzie się nagrzewać. Ogrzewacze elektryczne mogą być zainstalowane w każdym budynku, z każdym rodzajem ogrzewania. Decydując się na urządzenie, które potrzebuje zasilania większego niż 6 kW, należy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ono zasilane prądem trójfazowym. Przed jego zakupem należy uzyskać informację, czy zakład energetyczny wyrazi zgodę na dodatkowy pobór energii.

Ogrzewnica przepływowa jest niezwykle skutecznym sposobem na szybkie i tanie ogrzewanie wody – szczególnie przyda się w kuchni, gdzie ciepłą wodę będziemy potrzebować w niewielkich ilościach. Więcej pod linkiem http://www.rynekinwestycji.pl/o-podgrzewaczach-wody-poznaj-najwazniejsze-informacje/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *