By brama nie zamarzała!

Przyszła zima, a wraz z nią pojawiło się wiele problemów. O tym, że śnieg nie do końca musi być piękny i przyjemny chyba najbardziej wiedzą i co roku przekonują się jeszcze bardziej kierowcy. No cóż, to na nich każdego ranka czeka nieodśnieżony samochód albo problemy z jego odpaleniem.

Mało tego konieczne bywa także odśnieżenie podjazdu, czy podwórka. Ranek spędzony z szuflą w mniemaniu wielu osób niestety nie należy do wymarzonych.

O ile jednak ze śniegiem na aucie, czy lodem na szybie jesteśmy w stanie sobie poradzić. O tyle problemem nie do pokonania może okazać się dla nas zamarznięta brama garażowa z napędem.

Wielu z nas już któryś sezon z kolei zastanawia się nad tym, co zrobić, aby zapobiec tego typu problemom. Wszystkie działania zazwyczaj jednak okazują się mało skuteczne. My natomiast jesteśmy co raz to bardziej poirytowani.

Pytanie jest zatem zasadnicze: co zrobić, by nasza brama przestała zamarzać?!
Jednym z dość skutecznych rozwiązań jest zainstalowanie odpowiednich kabli w tym wypadku grzejnych: koniecznie wśród rynien i rur spustowych, a także wewnątrz prowadnicy wjazdowej. Tam bowiem najczęściej pojawiają się zarówno sople, jak i lód.

brama
Podgrzewane kable charakteryzują się tym, że mogą być zarówno stałej mocy, jak i wyposażone w mechanizmy samoregulujące ich temperaturę.
Uwaga! Przy kablach o stałej mocy bardzo ważne jest dokładne dobranie jego długości i mocy do miejsca w którym go umieścimy. Nie można go bowiem w żaden sposób przycinać. Ich działanie opiera się na wydzielaniu stałej mocy, bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Właśnie dlatego przy instalacji konieczny jest także termostat określający jaka temperatura na dworze panuje.

Kable samoregulujące dopasowują wydzielanie swojej mocy do temperatury panującej na zewnątrz. Można je odpowiednio do swoich potrzeb skręcać i nie wymagają używania dodatkowo termostatu.
Koszt eksploatacji takich kabli są zazwyczaj niewielkie. Moc jaką maksymalnie wydzielają (300-400 W) nie jest ona zatem szczególnie uciążliwa i wymagająca dużych pokładów energii.

Zamontowanie kabli grzejnych nie jest ani wielkim wydatkiem, ani specjalnie trudnym i skomplikowanym zadaniem. Warto zatem pokusić się o taki element wyposażenia naszej bramy. W innym wypadku nie wykluczone jest, że pewnego mroźnego poranka zamiast udać się do pracy pozostaniemy uwięzieni na własnej posesji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *