Ciepłą wodę można różnie ogrzewać, a jednym z ciekawszych urządzeń jest podgrzewacz. Jest to niezależne urządzenie, gwarantuje ciepłą wodę w okresie wiosennym i letnim bez konieczności włączania kotła na paliwa stałe. Oczywiście, wybór takiego podgrzewacza powinien być zależny od naszych potrzeb. Jak wybrać najlepszy?

Wodę w tym urządzeniu możemy podgrzewać na dwa sposoby. Z jednej strony mamy sposób przepływowy, z drugiej pojemnościowy. Jeśli chodzi o modele przepływowe, to woda jest ogrzewania jedynie wtedy, jak przepływa przez urządzenie. Ma to miejsce po odkręceniu kranu z ciepłą wodą. Taki sposób ma swoje zalety, jak i wady.

Najważniejsze plusy to niskie zużycie energii. Wystarcza tyle, ile jest konieczne, by ogrzać zużywaną w danej chwili wodę. Jak zakręcimy kran, przestaje pracować. Inną zaletą jest to, że takie ogrzewacze potrzebują mało miejsca. A co z wadami? Po odkręceniu kranu na ciepłą wodę musimy trochę poczekać. Na początku jest to tylko zimna woda, która zalega w rurze, dopiero później  właściwa, która przepływa przez podgrzewacz.

Podgrzewacz pojemnościowy ogrzewa wodę, jak i ją magazynuje w zasobniku, dzięki czemu można z niej korzystać w kilku punktach jednocześnie. Temperatura wody w takim zasobniku ma stały poziom, jaki jest kontrolowany przez termostat. W przypadku zmniejszenia się poniżej ustawionej wartości urządzenie włącza się i podgrzewa wodę. Gwarantuje to wyższy komfort użytkowania ciepłej wody, ale i tu jest wada, mianowicie zużywamy więcej energii cieplnej.

Takie podgrzewacze pojemnościowe są najlepsze do domów lub mieszkań o dość dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę. Niestety, zajmują one dość dużo miejsca i sporo ważą. Im więcej ciepłej wody mają przygotować, tym bardziej znaczną pojemność powinny mieć, a wiążę się to z większą wagą i wielkością. Przed zakupem zwracajmy uwagę na pojemność. Zależnie od wymagań domowników woda z podgrzewacza powinna starczyć na jedną, góra dwie kąpiele w wannie. Więcej znajdziesz pod linkiem http://dom.na1miejscu.pl/porady-remont/kilka-sposobow-na-podgrzanie-wody-w-mieszkaniu/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *