Ocieplanie drewnianego domu wełną mineralną

Ocieplenie domu to myśl, która często towarzyszy nam podczas pierwszych zimniejszych jesiennych dni. Wiele osób ma swoje sprawdzone sposoby, dzięki którym zatrzymuje domowe ciepło na dużej. Problemy mogą mieć osoby mieszkające w starych drewnianych domach. Jakimi sposobami mogą się wykazać w zakresie termomodernizacji?

Dziś przedstawimy metodę ocieplania domu wełną mineralną. Są na to dwa sposoby. Metoda sucha i metoda mokra.

Obie metody nie są trudne, jednak łatwiejsza z nich jest metoda sucha. Przypatrzmy się, jak wyglądają oba warianty ocieplenia.

Jak zamontować wełnę mineralną przy metodzie suchej?
Na wstępie należy zaimpregnować elewację drewnianą. Trzeba przejrzeć wszystkie elementy i wymienić te, które są najbardziej narażone na grzyby.
Następnie nakładamy pierwszą warstwę wełny mineralnej. Na nią kładziemy folię paroizolacyjną. Kolejna warstwa wełny, która zostanie położona na folię, musi posiadać wysoką paroprzepuszczalność, by wykazywać właściwości wiatroizolacyjne. Na dwóch warstwach wełny montowany jest ruszt dystansowy o grubości ok 3 cm. Na nim z kolei kładziona będzie okładzina zewnętrzna np. blacha.

Jak zamontować wełnę mineralną przy metodzie mokrej?
Na wstępie trzeba się upewnić, że w posiadaniu mamy twardą i wytrzymałą wełnę mineralną. Wełnę tą montuje się do ściany za pomocą kleju oraz specjalnych wkrętek. Nie zapomnijmy, że jako drewno oddycha, klej musi być przepuszczalny i elastyczny. Wykończeniem elewacji będzie tynk cienkowarstwowy o wysokiej paroprzepuszczalności.

Jeśli wszystkie inne metody ocieplania domu drewnianego zawiodły, warto skorzystać z powyższej zaproponowanej przez nas metody. Natomiast potrzebne produkty znajdziemy tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *