Wybieramy drzwi

Budowa domu, to nie jedynie zastanawianie się nad jakością materiałów budowlanych, czy wyborem okien, to również podjęcie decyzji dotyczącej wyboru drzwi i jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa, zarówno, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Postaramy się przybliżyć cechy jednych i drugich oraz to, czym należy się kierować przy ich wyborze.

Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, to jak sama nazwa wskazuje będziemy je montować tak, aby „wypuściły” nas na zewnątrz naszego mieszkania, innymi słowy będą to drzwi wejściowe. Jedynym i słusznym rozwiązaniem będą w tym wypadku drzwi antywłamaniowe, które zapewnią komfort psychiczny i bezpieczeństwo mieszkańców. To prawda, że są zdecydowanie droższe od tych bez zabezpieczeń, jednak nie ma sensu przymykać oczu na kilkaset złotych, gdyż w razie włamania okazuje się, że szkody wyrządzone przez złodziei są zdecydowanie wyższe. W przypadku zakupy drzwi warto jest spytać o atesty, które powinny posiadać, w przeciwnym razie nie decydujmy się na ich zakup. Drzwi zewnętrzne charakteryzuje również fakt, że są odporne na działanie warunków atmosferycznych, zmianę temperatur i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Oprócz cech, które sprawią, że będziemy czuli się bezpiecznie, warto również zwrócić uwagę na ich wygląd – przecież będą wizytówką naszego mieszkania.

Drzwi wewnętrzne są zdecydowanie tańsze, aniżeli zewnętrzne i oprócz zapewnienia prywatności, mają też chronić przed hałasem Pełnią też funkcję estetyczną, dlatego dobrze jest zastanowić się nad ich designem, łącznie z wyborem klamek i okuć, jak również tego, czy będą posiadały przeszklenia, czy też nie.

Zakup drzwi do wszystkich pomieszczeń w naszym domu może się okazać zbyt dużym wydatkiem, jak na jeden raz i czasem lepiej zainwestować najpierw w solidne drzwi zewnętrzne, a dopiero potem stopniowo dokupować wewnętrzne, niż zdecydować się na wersję najtańszą i kupić wszystko za jednym zamachem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *